Arghez - 2009-10-21 19:09:49

Sporych rozmiarów pokój Wielkiego Mistrza podzielony jest na Część Sypialną, Kaplicę oraz Salon i Biuro.
Sypialnia jak sypialnia. Spore łóżko, kredens, szafa i okno na przeciwko łóżka. Na kredensie zawsze leży jakaś księga, świecznik i lampka wina. Szafa pełna jest ubrań i szat kapłańskich. Kredens zaś jest od tak zwanych pierdołów. Salon służy przyjmowaniu gości i odpoczynkowi. biblioteczka, barek i stół z ustawionymi dookoła fotelami, tak jak i kominek z wesoło trzaskającymi płomieniami sprawiają w miarę ciepły klimat.
Biuro zaś... Biuro służy załatwianiom wszelkich spraw formalnych. Zazwyczaj biurem zajmuje się Sekretarz Wielkiego Mistrza. Czasem jednak można spotkać tam jego samego. Opis jest chyba zbędny. Biurko, pełna tek i ksiąg biblioteczka oraz dwa fotele po jednej i krzesło po drugiej stronie biurka, dają dość zwyczajowe wyobrażenie takich miejsc. Całość znajduje się w wieży przylegającej do Świątyni.
Kaplica zaś znajduje się za odpowiednio zabezpieczonymi drzwiami z żelaza i mirhitu. Wnętrze jest lekko przyozdobione i składa się z ołtarza poświęconego wszystkim bogom oraz kilka ławek. Zwykle modli się tu tylko Arcykapłan, czasem jednak zaprasza się też innych. Tu odbywają się przyrzeczenia lojalności świątyni. Tu też rozpoczyna się uroczystość Święceń Arcykapłana. Drzwi jednak pozostają zamknięte. Klucz posiada tylko Arcykapłan.

noclegi z rabatem domowy.info.pl zaproszenia-slub.eu amazonki zaproszenia-na-slub.eu