Mangel - 2010-06-01 00:26:18

Witajcie,

Wiem, zaniedbałem was i posypuje za to głowę popiołem. Teraz, gdy w końcu znalazłem pracę i stać mnie na życie, wracam też na forum i obiecuje, że już was nie opuszczę.

Wracam z następującymi wieściami:
1. Event zakończyłem/zakańczam dość lakonicznie, ale cóż... Zawaliłęm. Info o tym, jak to wszystko się skończyło znajdziecie: tutaj i tutaj. Jak widzicie, w krypcie jeszcze to trwa, ale to tylko dlatego, że tam nikt się nie wypowiadał od tamtego czasu.
2. Pojawią się minimisje, team zostaje podłączony do Matrixa. To nie żarty! Jutro spodziewajcie się około 5 minimisji ode mnie i trochę ciekawostek w lokacjach.
3. Pojawia się autoKP, o czym przeczytacie poniżej (praca Shiro).
4. W końcu ruszy Kukułcze Gniazdo! I to nie żarty! Chętni do gry w tym wariatkowie proszeni są o ponowne przesłanie mi KP postaci.
5. Pojawią się dwie nowości, jedną z nich będzie nowa KLASA (po wojowniku, magu i psionicie) postaci, drugą zachowam na razie w tajemnicy.


Oto praca Shiro:

Automatyczna Karta Postaci została stworzona cudowną dłonią mistrza kodu, Rudika. Sam pomysł zaś zrodził się w głowie naszego jedynego Mistrza Mangela. Jednak nie są to jakieś fanaberie i cuda na patyku. Rzecz to praktyczna i ułatwiająca grę. A już na pewno zwiększająca jej dynamikę.

Oczywiście nadal jest to zwyczajna KP którą zamieszczało się w odpowiednim wątku. A przynajmniej taki jest początek. Są tu wszystkie dane naszej postaci zapoczątkowane naszym imieniem. Jest tu też spis naszych umiejętności i przedmiotów. A także wykaz złota. Plusem jest to, że są teraz ułożone szablonowo i przejrzyście. Wszystko jest czytelne. Jednak dla tych dwóch Panów było to zbyt mało, więc poszli jeszcze dalej... Kolejną częścią AutoKP jest są tajemniczo zatytułowane "Akcje". Można tu podarować graczowi część swojego złota lub przedmiot jaki posiadamy. Można też owego gracza nauczyć umiejętności, które sami posiadamy. Wszystko to następuje automatycznie. Koniec z wypisywanie historii wpłat i wypłat! Koniec z krętactwem i duplikowaniem przedmiotów. Już admini o to zadbają.
Ciekawostką wprowadzoną w tej części, jest system głodu. A mianowicie trzeba jeść, żeby żyć. A więc zapewne zobaczymy ile osób jest tak na prawdę nieśmiertelnych i nie muszących się w ogóle odżywiać.


Ostatnim działem dostępnym tylko dla właściciela postaci (i lwiej części administratorów) jest edycja swoich danych. Podczas tworzenia swojej postaci, uzupełniamy dane tejże postaci w odpowiednich rubrykach. Nie trzeba więc biegać od zakładki do zakładki, by znaleźć szablon, wkleić go w odpowiedni dział etc. Wszystko załatwimy w jednym miejscu i to bardzo szybko (żeby tak było w polskich urzędach)...

Tak więc jest to dla Zakonu milowy krok w XXIw technologii, a to jeszcze nie koniec niespodzianek...

PS od Mangela:
Przedmioty są dodawane przez adminów, nie ma "sztywnej listy", tak samo jest z ekwipunkiem.
Są czasowe wypłaty (np 50 dukatów co tydzień).
Jest"urlop", po wybraniu tej opcji nie można się zalogować przez tydzień (wszystkie akcje danej postaci są wstrzymywane), jednak nie "umrze się" wtedy z głodu.
Jest historia transakcji (co kto i od kogo dostał i co oddał).
Po ustaleniu iż dana osoba jest "producentem" danego surowca, może ona w nieskończonej ilości sprzedawać dany produkt.
Dodane zostaną jeszcze liczniki zaliczonych minimisji i sesji, doświadczenie, zwierzęta (na tej samej zasadzie co Ekwipunek), rany i choroby które trzeba będzie leczyć.

System autoKP będzie wdrażany przez kilka dni (czas potrzebny na ostatnie szlify i przeniesienie już istniejących kart postaci.).

Dla ciekawskich: http://zakonopedia.boo.pl/portal - nick: Husar, hasło: koń.

To tyle.

Pozdrawiam,
Mangel

kantor rzeszów busy Koln Dźwirzyno owczarek kaukaski szczeniak psychoterapia Piła