Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#121 2010-10-03 21:29:31

 Aryanel

Mieszkaniec stolicy

5627616
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 22
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Strzelec
Totem: Bóbr

Re: Środek pola pszenicy

Aryanel położył się wygodnie na ziemi obok swojej broni i patrząc w niebo spytał się albinoski:
-Jak długo jesteś na zakonie? I czy jesteś potężna?
Musiał poznać moc jak największej ilości istot, gdyż musiał się upewnić, kogo można zaatakować bez strachu, a z kim lepiej unikać bójki. A poza tym chciał jakoś rozkręcić rozmowę. Znowu, tak jak wcześniej, począł bawić się strzałami i przypominając sobie wcześniejszy odruch polimorfki, znowu ukradkiem strzelił kośćmi u palców rąk.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=153

Offline

 

#122 2010-10-03 21:36:36

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Środek pola pszenicy

- Jestem tu... cztery lata? Jakoś tak. Co rozumiesz przez potęgę? Ludzie nie kłaniają mi się po pas, bo przechodzę, nie jestem w stanie zmieść miasta z powierzchni ziemi oddechem. Nie wzbudzam zbytniego lęku... raczej. Ale smoka kiedyś zagryzłam. - Ekena uśmiechnęła się w niezbyt przyjemny sposób na wspomnienie walk ze smokiem Kraght'narem, siadając na ziemi. Zesztywniała, słysząc kolejne wyłamywane kości. - To nie służy stawom, wiesz?
Wydzedziła, czując mimowolny dreszcz na plecach. Czym innym był dla niej dźwięk łamanej kości ofiary, a czym innym wyłamywanie stawów, który to dźwięk nie wprawiał jej w dobry nastrój.
- No, no... tylko sie nie pokalecz. - Mruknęła nieco sceptycznie, patrząc jak strzelec bawił się swoją bronią. Sama również wyjęła swoje "zabaweczki" z cholew butów. Orężem polimorfki okazały się dwa sztyleciki, które zaczęła obracać w dłoniach.


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#123 2010-10-04 13:56:23

 Aryanel

Mieszkaniec stolicy

5627616
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 22
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Strzelec
Totem: Bóbr

Re: Środek pola pszenicy

Aryanel pomyślał, że lepiej już nie strzelać tymi kośćmi, gdy zauważył reakcję polimorfki. Wysłuchał jej dokładnie ze zmarszczonym czołem i zaczął oglądać dokładnie sztylety.
-Jesteś skrytobójczynią! - krzyknął po chwili przestraszony.
Rozmawiał ze skrytobójczynią, dobrze że mu nie wbiła noża w plecy. Wstał mimo woli i podniósł swój łuk, nakładając cięciwę. Strzałę miał spuszczoną w stronę ziemi, lecz był przygotowany, żeby błyskawicznie ją podnieść i wystrzelić.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=153

Offline

 

#124 2010-10-04 14:48:18

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Środek pola pszenicy

- Kto? - Dziewczyna zapytała z prawie szczerym zdziwieniem, roglądając się przy tym na boki, jakby na tym wielkim, pustym, płaskim polu ktoś miał możliwość wyłonić się zza nieistniejacego pagórka, lub schować za wyimaginowanym drzewem. Wreszcie wskazała palcem własną pierś. - Że niby ja? A w życiu! Czy ja Ci wyglądam na skrytobójcę? No daj spokój!
Albinoska uśmiechnęła się nieco pobłażliwie, mrugając przy tym niewinnie oczkami.
- No proszę Cię. Przecież nie chodzę w czarnym jak noc płaszczu, nie zasłaniam twarzy chustą, nie kryję się w cieniu. - Ekena wyliczała, pokazując na palcach kolejne argumenty, posługując się przy tym pewnym stereotypem cichego zabójcy. Nagle spojrzała na trzymane przez siebie sztylety, domyślając się, że to one były winne domysłom rozmówcy. - Ach, o to chodzi... No wiesz... samotna kobieta musi umieć się bronić, prawda? No i to takie... erm... hobby!


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#125 2010-10-04 15:18:22

 Aryanel

Mieszkaniec stolicy

5627616
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 22
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Strzelec
Totem: Bóbr

Re: Środek pola pszenicy

-Coś ci nie wierzę... - mruknął pod nosem Aryanel. - Skrytobójczyni... I ja z taką rozmawiam. - dokończył już nieco głośniej, tym samym, przestraszonym głosem.
Mocniej złapał strzałę i łuk, nie wierzył zmiennokształtnej, widział jej minę gdy wyliczała.
-Skrytobójcy nie muszą chodzić w takich płaszczach. - skwitował, gdy wyliczyła pierwszą rzecz. - Tutaj nie ma za dużo ludzi, więc nie musisz się zasłaniać chustą. - odpowiedział na drugą część ubioru. - Musi się bronić, oczywiście, ale nie aż tak fachowymi sztyletami, widać że są idealne do zabijania. - skończył w końcu.
Strzała nadal była założona na cięciwie i już trochę podniesiona w górę.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=153

Offline

 

#126 2010-10-05 14:41:39

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Środek pola pszenicy

- Każdy sztylet jest dokonały do zabijania, jeśli tylko dłonie, które nimi poruszają są dość wprawne. - Stwierdziła już znacznie ciszej, przechodząc na miękki pomruk i cofając się o jeden posuwisty krok. Nagle wysunęła przed siebie jedną nogę, drugą uginając w kolanie, dzięki czemu przykucała z jednym kolanem wyprostowanym, by móc łatwo przenieść na nie ciężar ciała, gdyby chciała wstać. Ręce albinoski poruszały sie płynni, gdy wyrzucała sztylety wysoko nad siebie i łapała je w locie, żonglując w ten sposób. Ponieważ tylko dwie bronie były marnym widokiem, pospiesznie dodała niewielki kamień, a potem kolejny. Miało to jeden cel: odwrócić uwagę, zdekoncentrować łucznika i dać jej chwilę na wymyślenie dobrego sposobu na uniknięcie lecącej strzały.


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#127 2010-10-06 17:35:08

 Aryanel

Mieszkaniec stolicy

5627616
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 22
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Strzelec
Totem: Bóbr

Re: Środek pola pszenicy

-No dobra. Odłożę łuk, ale przyznaj się kim naprawdę jesteś. - mówiąc to odłożył łuk daleko za siebie. Widział jak polimorfka profesjonalnie żongluje sztyletami, więc miał już lepsze niż dobre przypuszczenia, że jest skrytobójczynią. Przykucnął czekając na odpowiedź dziewczyny. Był bardzo czujny, żeby być przygotowanym na rzut sztyletem ze strony albinoski, albo coś jeszcze gorszego. Patrzył się prosto w białe oczy dziewczyny, aby po odpowiedzi wyczuć czy kłamie, czy też nie.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=153

Offline

 

#128 2010-10-06 18:34:16

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Środek pola pszenicy

Ekena nie spieszyła się z odpowiedzią. Najpierw wyprostowała się, stając w lekkim tylko rozkroku, po czym pozwoliła upaść po kolei kamieniom, by wreszcie chwycić wprawnie oba sztylety i uśmiechnąć się niewinnie, chowając ostrza do wysokich cholew butów.
- Polimorfką? - Wydawało się, że albinoska "strzela" odpowiadając na pytanie mężczyzny. - No dobrze. Owszem, jestem skrytobójcą. I co to zmienia? Nic. Jest duża różnica między skrytobójcami a szalonymi mordercami, zapamiętaj to lepiej. Gdybym miała na Ciebie zlecenie, nie wiedziałbyś, że podchodzę, bo spałeś. Gdybym pragnęła z jakiegoś powodu Twojej śmierci, zakradłabym się i poderżnęła Ci gardło. Albo Cię rozniosła na kopytach.
Dziewczyna skrzyżowała ramiona na piersi, patrząc na strzelca nieco podejrzliwie. W końcu mógł chcieć sięgnąć jednak po łuk, a wtedy musiała być szybsza.


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#129 2010-10-06 18:54:57

 Aryanel

Mieszkaniec stolicy

5627616
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 22
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Strzelec
Totem: Bóbr

Re: Środek pola pszenicy

-Pierwszy raz takie coś słyszę. - mruknął zamyślony strzelec. - No ale dobra. Na razie wywabiłaś ze mnie podejrzenia. - dokończył, odpędzając się od głupich, wręcz nienormalnych myśli. Popatrzył znów na albinoskę swym bystrym spojrzeniem. Nie wyczuł w jej oczach kłamstwa, ani oszustwa. Więc spokojny już, położył się obok broni i znowu zaczął się nią bawić, raz po raz zerkając na kobietę, jakby bojąc się śmierci. To było jego najgorszą słabością. Strach przed śmiercią...


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=153

Offline

 

#130 2010-10-07 17:10:03

 Ekena

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/hg3y

9730051
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 2703
Punktów :   
Rasa: Polimorfka
Profesja: Skrytobójca
Totem: Koń

Re: Środek pola pszenicy

- Hej, hej... zawsze wygladasz, jakbyś uważał, że wszyscy dookoła chcą Cię zabić? - Ekena zapytała z lekkim uśmiechem, siadając na ziemi i wsuwając w zęby źdźbło słomy. - Mówiłam poważnie. Nie zabijam dla rozrywki. To różni skrotybójców od morderców mających problemy z umysłem. Nie szukamy przypadkowych ofiar, by wbić im nóż w plecy dla samej idei wbicia komukolwiek noża w plecy. Dobra, o mnie coś wiesz. Jesteś kłusownikiem, że tak z tym łukiem biegasz i celujesz do bogom ducha winnych koni oraz skrytobójców?
Przy ostatnich słowach na wargach albinoski wykwitł szelmowski uśmieszek, który mógł jedynie potwierdzić ewentualne przypuszczenia, że miała sporo za uszami, mimo deklarowania swojej niewinności.


You can dance forever
You got a fire in your feet
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough
You can fly and never need to land
And never need to sleep
But will it ever be enough?
You know that it'll never be enough

Offline

 

#131 2010-10-07 20:21:42

 Aryanel

Mieszkaniec stolicy

5627616
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 22
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Strzelec
Totem: Bóbr

Re: Środek pola pszenicy

-Nie, nie jestem kłusownikiem. - zaczął człowiek, nie przerywając zabawy strzałami i łukiem. - Do koni celuję, bo nie wiem czy są przyjazne, bo jak takie nie są, to mogę błyskawicznie strzelić. - kontynuował. - A do skrytobójców celuję, ponieważ... - tutaj miał wyraźną odrazę do następnych słów. - Boję się śmierci... - te słowa wypowiedział cicho, z rumieńcem na twarzy. Wstydził się tej słabości, czuł do niej odrazę i pogardę, ale jednak się tej zakichanej śmierci bał.
Przymrużył lekko oczy, tak jakby zasypiał. Lecz tak nie było, zmrużył oczy dla odpoczynku, ale nie dla spania. Nie lubił spać nigdzie, poza ciepłymi i wygodnymi łożami, albo posłaniu ze słomy, świeżej, wonnej słomy.
-Przepraszam, ale muszę iść. Do zobaczenia! - powiedział jeszcze, wstał biorąc swoją broń i odszedł.

Ostatnio edytowany przez Aryanel (2010-10-08 22:59:49)


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=153

Offline

 

#132 2010-11-12 13:58:17

Rothery

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 2
Punktów :   

Re: Środek pola pszenicy

Idąc otoczony z każdej strony zbożem- pięknym wytworem natury usłyszałem głosy ale zignorowałem je i usiadłem nieopodal zachwycając się pięknem natury.Taki już miałem charakter lecz głosy usłyszane wcześniej nie dały mi posłuchać pięknej mowy roślin.Chcąc nie chcąc wstałem i poszedłem w stronę hałasu.Gdy byłem już wystarczająco blisko ujrzałem oddalającego się mężczyznę wyglądającego mi na człowieka.
Na miejscu stała zatem już tylko kobieta nieznanej mi rasy co było dziwne gdyż studiowałem wiele ksiąg.Podszedłem do niej i rzekłem :
-Czy mogłaby pani nie hałasować gdyż przeszkadza mi pani w kontakcie z naturą ?
Po tych słowach nie czekając na odpowiedź ruszyłem w miejsce z którego byłem zmuszony wstać.

Offline

 

#133 2011-06-10 22:31:11

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Środek pola pszenicy

Powoli zapadał zmierzch, co nadawało dodatkowego klimatu temu otoczeniu. Sherine szła przodem, prowadząc za sobą Fileusa.
- Wydaje mi sie to również dobre miejsce na oderwanie się od zaludnionej sali balowej, nieprawdaż? - uśmiechnęła się, siadając pomiędzy kłosami zboża i poklepując miejsce obok siebie.

Offline

 

#134 2011-06-10 22:32:26

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Środek pola pszenicy

- Zdecydowanie.- Rzekł, siadając obok niej.- Mając w pamięci przyspieszony rytm jej serca, ponownie otoczył ją w talii ramieniem.
- Nie lubię tłumu na dłuższą metę. Tak jest lepiej.-


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#135 2011-06-10 22:37:26

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Środek pola pszenicy

- Yhm - przytaknęła. - Tańczyło się naprawdę dobrze, nie rozumiem, dlaczego stwierdziłeś, że marny z ciebie tancerz - powiedziała żartobliwym tonem, opierając głowę o ramię chłopaka.
- Jednak w tym, co mówisz tkwi dużo prawdy. Takie miejsca są wspaniałe, ale tak naprawdę te, gdzie można pobyć samemu dają więcej możliwości, choćby można spokojnie porozmawiać, nie obawiając się jakiś podsłuchiwaczy.

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora