Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#1 2009-03-29 00:57:52

 Cog

Mieszkaniec stolicy

status cog@aqq.eu
5369533
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-16
Posty: 51
Punktów :   
Rasa: Upadły Anioł
Profesja: Kupiec
Totem: Wąż

Warsztat Inzyniera Broni

Srednio wysoki drewniany budynek , przez okna zobaczyc mozna bylo jakies narzedzia rzemieslicze. Za cala budowla rozposcieral sie spory ogrodek , ktory zapewne mial do czegos sluzyc. Tuz przy drzwiach frontowych wisial szyld z napisalem "Warsztat Inzyniera Broni". Wchodzac do srodka nie zobaczy sie nic innego niz sterty papieru zgniecionego w kulki oraz mase metalowych czy drewnianych czesci i rzeczy potrzebnych do laczenia ich w odpowiednie elementy czy formy.

Offline

 

#2 2009-03-29 11:33:05

Shiba

Mieszkaniec stolicy

12642155
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-07-29
Posty: 64
Punktów :   
Rasa: Duch Elfa
Profesja: Łowca
Praca: 220
Totem: S=5, W=5, Sz=5, M=5, I=5, U=0
Zwierze: 8%

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Do tego dziwnego warsztaciku wszedł Shiba. Kupa narzędi, zwojów z projektami, stoliki, drabiny i inne narzędzia Inżyniera broni prawie wylewały się z pomieszczenia. Nie było tu miejsca na swobodne spacerki... Elf podszedł do lady, a przynajmniej tak to wyglądało, ponieważ blat, który uznał za ladę było zawalony linijkami, cyrkielami oraz ołówkami... Zapukał kilka razy w drewno, poszukał dzwoneczka lecz nic takiego nie znalazł. Nagle w kącie zauważył Cogirl coś mierzącą.
- Witaj, przyszedłem, ponieważ chcę zamówić "Wilcze Szpony", da się coś zrobić...? I oczywiście ile mnie to będzie kosztowało...? - Zapytał się Elf zabezppieczając się przed ewntualną kosmiczną sumą.

Ostatnio edytowany przez Shiba (2009-03-29 11:34:55)


Charakter: Chaotyczny-Dobry
Zalety: Zwinny, sprytny, zręczny. Wprost ideał gibkości; Jest niczym cień, atakuje przeciwników z zaszkoczenia;
Inteligenty i spostrzgawczy. Impnuje tym każdemu.
Wady: Jest zwrotny i sprawny, ale posiada niewielką siłę. To uniemożliwia mu dobrą walkę wręcz. Czasami zbyt pewny siebie.
Zwierze: Wilk
Ekwipunek: Łuk, Sztylet, Sztylet, Sakwa


Ty jesteś ofiarą, a ja łowcą.

Offline

 

#3 2009-03-29 11:39:09

 Cog

Mieszkaniec stolicy

status cog@aqq.eu
5369533
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-16
Posty: 51
Punktów :   
Rasa: Upadły Anioł
Profesja: Kupiec
Totem: Wąż

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Juz podchodze , momencik - powiedziala konczac prace .

Wilcze szpony tak ??
Niestety ja nie moge zrobic wszystkiego.
Obudowe do tego musi wykonac Ci jakis dobry stolarz.
Cieciwy , ktos kto sie na tym zna - niestety nie znam aktualnie nikogo takiego.
No i zostaly ostrza i sprezyny , z czym powinienes isc do kowala.


A teraz podaj mi swoje dlonie. Musze zdjac wymiary , zeby kowal i stolarz wiedzieli jak dlugie to wszystko zrobic.

Bedziesz musial wrocic do mnie ze wszystkim , a ja Ci wtedy to zloze. A na teraz prosze. Wez te kartke do kowala i stolarza. Oni beda wiedzieli co jest co.

Offline

 

#4 2009-03-29 11:52:45

Shiba

Mieszkaniec stolicy

12642155
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-07-29
Posty: 64
Punktów :   
Rasa: Duch Elfa
Profesja: Łowca
Praca: 220
Totem: S=5, W=5, Sz=5, M=5, I=5, U=0
Zwierze: 8%

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Shiba wziął pod pachę wszystkie zwoje, które otrzymał od Cog... Troszkę tego było. Wydawało mu się, że składanie rękawic będzie mniej skomplikowane.
- Dziękuję, troszkę tego jest, ale czego się nie robi dla lepszego wyposażenia... - Westchnął.
Kilka rulonów upadło na ziemię...
- Cholerka... Żegnaj i dziękuję. - Rzucił na pożeganie do anielicy.
Wyszedł z warsztatu slalomem pomiędzy sprzętem, chwytając wypadające z jego uścisku zwoje...


Charakter: Chaotyczny-Dobry
Zalety: Zwinny, sprytny, zręczny. Wprost ideał gibkości; Jest niczym cień, atakuje przeciwników z zaszkoczenia;
Inteligenty i spostrzgawczy. Impnuje tym każdemu.
Wady: Jest zwrotny i sprawny, ale posiada niewielką siłę. To uniemożliwia mu dobrą walkę wręcz. Czasami zbyt pewny siebie.
Zwierze: Wilk
Ekwipunek: Łuk, Sztylet, Sztylet, Sakwa


Ty jesteś ofiarą, a ja łowcą.

Offline

 

#5 2009-03-29 20:47:06

MaciasM

Mieszkaniec stolicy

4294310
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-29
Posty: 8
Punktów :   
Rasa: Smok
Profesja: Inżynier broni / kowal
Praca: 50 dukatów
Totem: S=5, W=5, Sz=5, M=5, I=5, U=0
Zwierze: 0%

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Do małego warsztatu Inżyniera wszedł Firkag. Było już dość późno jednak za biurkiem ślęczała skulona postać z ołówkiem w dłoni. Zgrabne ręce szkicowały intrygujące kształty na kartce papieru. Firkag przez chwilę przyglądał się pracy pani Inżynier. W między czasie rozejrzał się po pomieszczeniu w którym znajdywała się niewyobrażalna ilość przedmiotów. W końcu Firkag przemógł się i niepewnym głosem zapytał " Przepraszam czy mógłbym zająć chwile?"


Potrzeba jest matką wynalazków... Warsztat Inzyniera Broni]

Offline

 

#6 2009-03-29 20:49:33

 Cog

Mieszkaniec stolicy

status cog@aqq.eu
5369533
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-16
Posty: 51
Punktów :   
Rasa: Upadły Anioł
Profesja: Kupiec
Totem: Wąż

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Cholera , kto o tej porze do mnie przychodzi ?? - Pomyslala.
Slucham Pana . W czym moge pomoc o tak pozniej godzinie ??

Offline

 

#7 2009-03-29 20:54:35

MaciasM

Mieszkaniec stolicy

4294310
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-29
Posty: 8
Punktów :   
Rasa: Smok
Profesja: Inżynier broni / kowal
Praca: 50 dukatów
Totem: S=5, W=5, Sz=5, M=5, I=5, U=0
Zwierze: 0%

Re: Warsztat Inzyniera Broni

"Bardzo przepraszam że przeszkadzam ale chciałbym się dowidzieć czy nie byłaby pani zainteresowana przyjęciem mnie do pracy jako asystenta? Moje doświadczenie ogranicza się do kilkunastu przestudiowanych ksiąg w dziedzinie oręża i chciałbym to w jakiś sposób wykorzystać. Pomyślałem że mógłbym się przydać..." Oczekiwał odpowiedzi wpatrując się w anielskie oczy pani Inżynier. Przytłaczająca cisza przeciągała się nieznośnie długo. Firkag zastanawiał się jaka będzie ostateczna odpowiedź.

Ostatnio edytowany przez MaciasM (2009-03-29 20:59:05)


Potrzeba jest matką wynalazków... Warsztat Inzyniera Broni]

Offline

 

#8 2009-03-29 21:04:49

 Cog

Mieszkaniec stolicy

status cog@aqq.eu
5369533
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-16
Posty: 51
Punktów :   
Rasa: Upadły Anioł
Profesja: Kupiec
Totem: Wąż

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Jesli powiesz do mnie jeszcze raz "Pani" To Cie utluke - powiedziala zdenerwowala do nowo przybylego do jej zakatka. Cogirl jestem ale mow mi "Cog". Nie za bardzo przepadam za swoim pelnym imieniem.
A moze pan sie laskawie przedstawi czy mam mowic per "pan" ??
Wracajac do asystenta - jestem za , zawsze przyda sie druga para rak do roboty. Jednak musisz sie czyms wykazac. Poprosila mezczyzne za lade  Powiesz mi co teraz rysuje. Nie chodzi mi o nazwe jaka chce nadac dla tego urzadzenia , tylko na co Ci wyglada poszczegolne czesci rysunku. To bedzie taki maly test dla Ciebie - powiedziala stanowczo.
Nie spiesz sie , przestudiuj sobie caly projekt , po prostu chce zobaczyc co umiesz.

Ostatnio edytowany przez Cog (2009-03-29 21:17:07)

Offline

 

#9 2009-03-29 22:25:29

MaciasM

Mieszkaniec stolicy

4294310
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-29
Posty: 8
Punktów :   
Rasa: Smok
Profesja: Inżynier broni / kowal
Praca: 50 dukatów
Totem: S=5, W=5, Sz=5, M=5, I=5, U=0
Zwierze: 0%

Re: Warsztat Inzyniera Broni

"Ach przepraszam za swoje maniery" powiedział Firkag kłaniając się przed Cog "Na imię mam Firkag. A co do projektu...hmmm" Studiował szkic przez kilka uderzeń serca. "Widzę tutaj interesujące ostrze długości około 70 cali. Podejrzewam że ostrze wykonane będzie całkowicie ze stali być może z domieszką jakiegoś innego metali. Kanalik wewnątrz ostrza jest intrygujący. I pewnie cholernie trudny do wykonania. Podejrzewam że ma to być kanalik wypełniny trucizną w celu osłabienie albo i zabicia przeciwnika. Sprytne rozwiązania jedno cięci lub pchnięci i delikwenta mamy z głowy... o ile nie zabije się go samym cięciem. Dalej...taaak mechanizm w rękojeści mówi sam za siebie ma na celu uwalniane trucizny poprzez naciśnięcie tego przycisku o tutaj. Sam zbiornik z trucizną widzę usytuowany jest w głowicy. Tak to ciekawy projekt...widzę że zastosowałaś go już wcześniej w innym projekcie" Firkag wskazał na kartkę obok z rękawicami opisanymi jako wilcze szpony. Z uśmiechem oczekiwał na ocenę Cog.

Ostatnio edytowany przez MaciasM (2009-03-29 22:30:38)


Potrzeba jest matką wynalazków... Warsztat Inzyniera Broni]

Offline

 

#10 2009-03-29 22:33:33

 Cog

Mieszkaniec stolicy

status cog@aqq.eu
5369533
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-16
Posty: 51
Punktów :   
Rasa: Upadły Anioł
Profesja: Kupiec
Totem: Wąż

Re: Warsztat Inzyniera Broni

No to niestety... Skoro juz poznales moj projekt - trzymala w niepewnosci przez chwile ... - to bede musiala Cie zabic . Podniosla sztylet ze stolu po czym machnela reka jakby chciala nim rzucic. Hahaha! Zartowalam - powiedziala z wielkim usmiechem na twarzy - widac , ze znasz sie narzeczy , wiec wrecz musze Cie przyjac.
Czuj sie zatrudniony
Cog podeszla blizej do Firkag'a i szepnela mu na ucho - "Niestety mechanizm nie zostal zastosowany nigdzie indziej. Ten w wilczych szponach jest podobny , jednak nie ten sam" - po czym poszla pracowac dalej nad projektem.

Nie krepuj sie jesli chcesz o cos spytac - powiedziala rysujac dosc dluga kreske na kawalku papieru.

Offline

 

#11 2009-03-29 22:39:56

MaciasM

Mieszkaniec stolicy

4294310
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-29
Posty: 8
Punktów :   
Rasa: Smok
Profesja: Inżynier broni / kowal
Praca: 50 dukatów
Totem: S=5, W=5, Sz=5, M=5, I=5, U=0
Zwierze: 0%

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Szybko opanował bicie serca..." Skoro jestem przyjęty to powiedz mi czy masz na chwile obecną jakieś zadanie dla mnie? A może chcesz żebym opracował własny projekt. Mam kilka pomysłów ale nie wiem jak sprawdzałyby się w praktyce. Oczywiście mogę zawsze służyć radą w razie wątpliwości." Uśmiechnął się do niej. Czuł że to jest robota dla niego.

Ostatnio edytowany przez MaciasM (2009-03-29 22:44:33)


Potrzeba jest matką wynalazków... Warsztat Inzyniera Broni]

Offline

 

#12 2009-03-29 22:45:57

 Cog

Mieszkaniec stolicy

status cog@aqq.eu
5369533
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-16
Posty: 51
Punktów :   
Rasa: Upadły Anioł
Profesja: Kupiec
Totem: Wąż

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Mam dla Ciebie jedno zadanie. Przestudiuj "Wilcze Szpony". Niedlugo powinien przyjsc pewien klient , ktory je zamowil kilka dni temu , a obawiam sie , ze nie bede miec czasu ich dla niego zlozyc. Moze mu to zajac kilka dni , a nie usmiecha mi sie przerywanie projektu w fazie finalnej. Po wszystkim mozesz zaczac opracowywac swoje wlasne projekty.

Chyba , ze .... - zamyslila sie na chwile - chcesz mi pomoc przy tym. Zawsze to szybciej pojdzie.

Offline

 

#13 2009-03-29 23:11:30

MaciasM

Mieszkaniec stolicy

4294310
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-29
Posty: 8
Punktów :   
Rasa: Smok
Profesja: Inżynier broni / kowal
Praca: 50 dukatów
Totem: S=5, W=5, Sz=5, M=5, I=5, U=0
Zwierze: 0%

Re: Warsztat Inzyniera Broni

"Zajmę się tym. Klient będzie zadowolony obiecuje." Przez kilkanaście następnych godzin studiował cały projekt. Organizm powoli odmawiał posłuszeństwa. Oczy same się zamykały a obraz stawał sie coraz bardziej nie wyrazny. Jednak robota musi zostać skończona. Pozostaje czekać aż zjawi się klient z częściami.


Potrzeba jest matką wynalazków... Warsztat Inzyniera Broni]

Offline

 

#14 2009-03-29 23:20:14

 Cog

Mieszkaniec stolicy

status cog@aqq.eu
5369533
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-16
Posty: 51
Punktów :   
Rasa: Upadły Anioł
Profesja: Kupiec
Totem: Wąż

Re: Warsztat Inzyniera Broni

Idz sie chlopie poloz - powiedziala do niego , kiedy zobaczyla , ze Firkrag ledwo siedzi na stolku - pozno juz , a Ty ledwo siedzisz . Wycienczysz organizm jak tak dalej pojdzie , a wygladasz na przydatnego.
Cog zwrocila uwage na jego wielkie , silne rece - Ymmm ... Twoje rece wygladaja jakbys nie tylko byl inzynierem jak ja . Wygladaja jakbys tez kiedys sie bawil przy kowadelku. Mam racje ?? - spytala zdziwiona i czekala na odpowiedz.

Ostatnio edytowany przez Cog (2009-03-29 23:21:17)

Offline

 

#15 2009-03-29 23:29:31

MaciasM

Mieszkaniec stolicy

4294310
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-03-29
Posty: 8
Punktów :   
Rasa: Smok
Profesja: Inżynier broni / kowal
Praca: 50 dukatów
Totem: S=5, W=5, Sz=5, M=5, I=5, U=0
Zwierze: 0%

Re: Warsztat Inzyniera Broni

"Tak to prawda bawiłem się troche w kowalstow. Pracowałem nawet w tym fachu przez jakieś czas. Musiałę znalezc w końcu jakieś inne zajęcie. Ale nie tylko przez uderzanie młotkiem mam takie ręce ale to już inna historia." Odłożył wszystkie papiery na miejsce. Mozolnie powlókł się na spoczynek.


Potrzeba jest matką wynalazków... Warsztat Inzyniera Broni]

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora