Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#1 2008-08-09 16:23:10

 Winno

Zastępca Mistrza Zakonu

2618814
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-11-30
Posty: 613
Punktów :   
Rasa: Człowiek z domieszką elfa
Profesja: Łajdak
Praca: Brak
Totem: Niedźwiedź
Zwierze: Brak
WWW

Alchemik i zielarz

Mały drewniany budyneczek wciśnięty w rogu rynku zawsze roztaczały niemiła mieszanina zapachów składników i wywarów alchemicznych. Było to miejsce dobra dla każdego maga, ceny były przystępne a produkty dobrej jakości. Wchodząc jednak trzeba było uważać aby czegoś nie popsuć bowiem miejsce to ciasnota dorównywało komórce na miotły. No i oczywiście nie wszystkie tutejsze towary są legalne.

CENNINK


Uncja jeśli nie podano inaczej to pięć ziół danego rodzaju.

Kamień Księżycowy - 300 dukatów

Części ziół przydatne w alchemii



Końska Stokrotka - 10 dukatów za sztukę
Kimbasu - 15 dukatów za sztukę
Talar - 10 dukatów za sztukę
Stratu - 5 dukatów za sztukę
Pilias - 10 dukatów za sztukę
Oten - 20 dukatów za sztukę
Kosniarsk - 10 dukatów za sztukę
Szkarłatne Ziele - 15 dukatów za sztukę
Skyrion - 5 dukatów za sztukę
Feniksa - 30 dukatów za sztukę
Tcera - 5 dukatów za sztukę
Carstron - 5 dukatów za sztukę
Lainwan - 10 dukatów za sztukę
Powój mglisty - 15 dukatów za sztukę
Widłak ognisty - 15 dukatów za sztukę
Paszczak - 5 dukatów za sztukę
Lodowy Krzew - 20 dukatów za sztukę
Leli-ja - 20 dukatów za sztukę
Gryfia Jemioła - 15 dukatów za sztukę
Buhal - 10 dukatów za sztukę (1 Buhal - dwie uncje)
Kwiat Zentu - 5 dukatów za sztukę
Smocze Ziele - 20 dukatów za sztukę
Wereń - 5 dukatów za sztukę
Preshenk - 30 dukatów za sztukę
Bluszcz Elficki (dostępny bez ograniczeń) - pięć dukatów za sztukę
Herszynk (dostępny bez ograniczeń) - 5 dukatów za sztukę.

Inne zioła oraz wszystkie mikstury ze względu na trudność w zdobywaniu według uznania zielarza.

Offline

 

#2 2008-09-14 19:17:48

 Smenciciel

Mieszkaniec stolicy

2289005
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 469
Punktów :   
Rasa: Smok(w ludzkiej postaci)
Profesja: Tancerz Cienia
Praca: Z chęcią przyjmę
Totem: Sokół
Zwierze: Półdziki Ryś

Re: Alchemik i zielarz

-Witaj- powiedział Smenciciel i skłonił się lekko- Ma do sprzedania 20 sztuk smoczego ziela i 40 sztuk Leji-ja. Ile za to dostanę?


Imię: Smenciciel
Rasa: Człowiek z domieszką krwi smoków
Profesja: Tancerz Cieni / Ogrodnik
Umiejętności: Szybka regeneracja, Pisanie
Ekwipunek: Miecz, dwa Sztylety, fiolka z ognikiem(od wagantów), Srebrny sztylet
Opis:
Wzrost: 184 cm
Waga: 76kg
Budowa ciała: Szczupły, lecz z żelaznymi mięśniami, praktycznie zero tłuszczu
Kolor skóry, włosów, twarzy: Czarne włosy sięgające ramion, mocno opalony
Oczy: Szare z zielonym obramowaniem na co dzień, podczas walki czerwone ze złotymi obramówkami, w obu przypadkach z wąskimi jaszczurczymi źrenicami.
Znaki szczególne: Tatuaż przedstawiający łeb lwa na lewym ramieniu, długa szarpana blizna na plecach ciągnąca się od prawej łopatki do krzyża
Pierwsze wrażenie: Wydaje się emanować od niego dziwna siła, jednak sprawia wrażenie inteligentnego i przyjacielskiego.
Głos: Przyjazny, delikatnie zachrypnięty
Ruchy: Krok i ruchy sprężyste, pewne
Ubiór: Czarny, sztywny, obcisły mundur ze srebrnym smokiem na piersiach z materiału przypominającego dżins, szerokie spodnie z wieloma kieszeniami i pochwami, wysokie buty i czarne skórzane rękawiczki.
Charakter: Lubi honorowe bójki, kobiety, dobre jedzenie, alkohol, aromatyczne cygaretki, poznawać nowych ludzi, wojny i walkę ale nie bez wyraźnej przyczyny. Nienawidzi chamstwa wobec kobiet, tępoty, ludzi nadmiernie okrutnych, nieumarłych. Lubi pograć w karty, do tej pory uznawał jedynie przelotne znajomości z kobietami, używa tylko minimum magii.

Offline

 

#3 2008-12-24 11:34:55

 Sulam

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

7506594
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 856
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Nekromanta
Praca: Dziekan Szkoły Magii
Totem: Bóbr
Zwierze: Stado martwych służących

Re: Alchemik i zielarz

Elf otworzył drzwi. Sklep był ciasny, ale własny. W końcu jakiś własny kąt na tym żałosnym padole. Wszędzie znajdowały się fiolki, słoiki i innego typu pojemniki wypełnione płynami, i ziołami. Odetchnął z ulgą czując się swojsko w śród chemikaliów. Prawie jak w starej, dobrej, rodowej pracowni... Sulam spojrzał na swoją prawą dłoń. Był wściekły na wszystko co się ruszało, za to że odcięły mu go te głupie krasnale. W sumie teraz już nie dziwił się czemu jego ród walczył z brodaczami tyle lat, a potem snuł niezmyślone opowieści na ich temat. Niegdyś nie dowierzał tym historią, ale dzisiaj najchętniej rozgniótłby czyjś łeb. Dzięki bogom, mógł się teraz rzucić w amok porządków, bo poprzedni właściciel nie był chyba fanem ładu. Zabrał się do pracy. Pierwsze co zrobił to napalił w piecyku, bo w tej dziurze było równie zimno co na zewnątrz. Miał nadzieję, że ta temperatura nie wpłynęła na jakość eliksirów. Zaczął układać wszystko według kolejności alfabetycznej, czyszcząc przy tym półki i fiolki ze wszelakiego kurzu, i innych osadów. W końcu, po kilku długich godzinach walk, Elf z wywiesił tabliczkę z napisem "Otwarte" w oknie. Zastanawiał się nad cennikiem wyrobów, gotując przy okazji wodę na herbatę i paląc liść laurytu.

Cennik:

Końska Stokrotka - 8 dukatów za sztukę
Kimbasu - 14 dukatów za sztukę
Talar - 13 dukatów za sztukę
Stratu - 6 dukatów za sztukę
Pilias - 11 dukatów za sztukę
Oten - 23 dukatów za sztukę
Kosniarsk - 12 dukatów za sztukę
Szkarłatne Ziele - 15 dukatów za sztukę
Skyrion - 5 dukatów za sztukę
Feniksa - 35 dukatów za sztukę
Tcera - 5 dukatów za sztukę
Carstron - 11 dukatów za sztukę
Lainwan - 9 dukatów za sztukę
Powój mglisty - 14 dukatów za sztukę
Widłak ognisty - 18 dukatów za sztukę
Paszczak - 4 dukatów za sztukę
Lodowy Krzew - 17 dukatów za sztukę
Leli-ja - 19 dukatów za sztukę
Gryfia Jemioła - 21 dukatów za sztukę
Buhal - 12 dukatów za sztukę
Kwiat Zentu - 5 dukatów za sztukę
Smocze Ziele - 19 dukatów za sztukę
Wereń - 4 dukatów za sztukę
Preshenk - 30 dukatów za sztukę
Bluszcz Elficki (dostępny bez ograniczeń) - 5 dukatów za sztukę
Herszynk (dostępny bez ograniczeń) - 5 dukatów za sztukę.
Zmielony Szczurzy móżdżek- 7 dukatów z uncję
Wyciąg z białka jastrzębia- 16 dukatów z 10 ml
Suszona skóra węża- 12 dukatów za odcinek długości 5 cali

Inne, zioła lub substancje, możliwe do kupienia na zamówienie. Ceny mogą ulec zmianie z powodu czynników pogodowych i dostępności. Prócz tego oferujemy szeroki wybór mikstur.

Ostatnio edytowany przez Sulam (2008-12-24 11:36:53)


Karta Postaci
Bo najważniejszy w życiu jest pomysł, reszta przyjdzie sama
http://zakonopedia.boo.pl/promocja/userbar4.png

Offline

 

#4 2008-12-26 19:01:51

Tinúviel

Tropicielka

status 5701438
5201121
Skąd: Często się chowam.
Zarejestrowany: 2007-08-22
Posty: 1043
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Tropiciel
Praca: 50
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
WWW

Re: Alchemik i zielarz

Nigdy tu nie była. Zanim znalazła mały, drewniany budyneczek znajdujący się w odległej części rynku, minęło sporo czasu, a i bez pomocy kilku zaczepionych na ulicy osób nie dałaby rady. Odkaszlnęła, dłoń do szyi uniosła i przystanęła przed wejściem, mierząc sklep nieprzychylnym spojrzeniem. Zmarszczyła nos, czując specyficzny, intensywny zapach kojarzący jej się z alchemią. Raz jeszcze liścik przeczytała, wzruszyła ramionami i weszła do środka.
Przerażona wielkością pomieszczenia, będącą w stanie doprowadzić do klaustrofobii, zawołała Sulama po imieniu. Raz i drugi.


`Life's but a walking shadow, a poor player
That struts and frets his hour upon the stage,
And then is heard no more. It is a tale
Told by an idiot, full of sound and fury,
Signifying nothing.`



Imię: Tinuviel Levecque
Rasa: elf
Profesja: tropiciel
Charakter: chaotycznie neutralny
Zalety: pomocna, uczciwa (czasem bywa)
Wady: naiwna, łatwowierna, pamiętliwa, zawistna, tchórzliwa.
Umiejętności: pływanie, dobry kontakt ze zwierzętami

*

Offline

 

#5 2008-12-26 19:11:15

 Sulam

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

7506594
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 856
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Nekromanta
Praca: Dziekan Szkoły Magii
Totem: Bóbr
Zwierze: Stado martwych służących

Re: Alchemik i zielarz

Nekromanta otworzył drzwi bardzo prędko. W sumie pokonanie odległości, między ladą a drzwiami wynosiła może cztery kroki.
-Witaj. Jak miło, że przyszłaś i zawitałaś w moje skromne progi. Wejdź proszę.- powiedział Nekromanta. W środku czekało już dwa krzesła dla niej i Lukasa. Prawą, niekompletną dłonią wskazał jej miejsce. Wewnątrz było ciepło, najwyraźniej Nekromanta cały czas grzał w kominku. W środku bulgotała woda.
-Herbaty? Czy Lukas zaszczyci nas swoim towarzystwem?- zapytał się grzecznie Nekromanta.

Ostatnio edytowany przez Sulam (2008-12-26 19:15:16)


Karta Postaci
Bo najważniejszy w życiu jest pomysł, reszta przyjdzie sama
http://zakonopedia.boo.pl/promocja/userbar4.png

Offline

 

#6 2008-12-26 19:28:04

Tinúviel

Tropicielka

status 5701438
5201121
Skąd: Często się chowam.
Zarejestrowany: 2007-08-22
Posty: 1043
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Tropiciel
Praca: 50
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
WWW

Re: Alchemik i zielarz

- Tak, witaj - Tinuviel rozejrzała się dookoła, wyginając usta w czymś na kształt uśmiechu.
- Nie widziałam go szmat czasu... pewno znowu zapuścił się do otchłani. Przepadł. Po śmierci Nikoletty możliwe nawet, iż więcej już go nie zobaczymy - mruknęła elfka bezuczuciowym tonem, wzrok zawiesiwszy na dłoni Sulama. - Raczej nie zaszczyci.
Miała żal do Władcy Szczurów.
- Poproszę - odpowiedziała na pierwsze z jego pytań, zdejmując powoli płaszcz. Zajęła jedno z wolnych krzeseł, wzrok przeniosła z powrotem na Sulama. - Dziękuję za tą miksturę. Zadziałała prawie natychmiastowo.


`Life's but a walking shadow, a poor player
That struts and frets his hour upon the stage,
And then is heard no more. It is a tale
Told by an idiot, full of sound and fury,
Signifying nothing.`



Imię: Tinuviel Levecque
Rasa: elf
Profesja: tropiciel
Charakter: chaotycznie neutralny
Zalety: pomocna, uczciwa (czasem bywa)
Wady: naiwna, łatwowierna, pamiętliwa, zawistna, tchórzliwa.
Umiejętności: pływanie, dobry kontakt ze zwierzętami

*

Offline

 

#7 2008-12-26 19:42:11

 Sulam

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

7506594
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 856
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Nekromanta
Praca: Dziekan Szkoły Magii
Totem: Bóbr
Zwierze: Stado martwych służących

Re: Alchemik i zielarz

-Tak ja przypuszczałem... Wuj Malus jeszcze nigdy mnie nie zawiódł- uśmiechnął się przez sekundkę. Następnie nalał jej, jak i sobie, kubek gorącej herbaty.- Szkoda, bardzo szkoda, bo to dotyczy was oboje.
Westchnął przez chwilkę. Myślał jak przeprowadzić tą rozmowę bardzo długo. Teraz jednak gdy przyszło co do czego. "Niech wszystko teraz pójdzie zgodnie z planem..." pomyślał i zaczął pewnie.
-Za każdym razem kiedy widuję Cię w karczmie wspominasz Nikolettę, a potem się upijasz. A ja w końcu zebrałem się na odwagę. Nie mogę patrzeć jak od tego uciekasz moja droga. Szczególnie dlatego, że mnie to wcześniej też dotknęło.- Wziął łyka herbaty, cały czas ją obserwując. Musiał uważnie dobierać słowa. Nie chciał pogarszać sytuacji.- Chciałbym porozmawiać z Tobą o Nikolettcie. Najprawdopodobniej jestem w stanie odpowiedzieć Ci na większość pytań dlaczego odeszła. Pozwól sobie pomóc.


Karta Postaci
Bo najważniejszy w życiu jest pomysł, reszta przyjdzie sama
http://zakonopedia.boo.pl/promocja/userbar4.png

Offline

 

#8 2008-12-26 20:07:51

Tinúviel

Tropicielka

status 5701438
5201121
Skąd: Często się chowam.
Zarejestrowany: 2007-08-22
Posty: 1043
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Tropiciel
Praca: 50
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
WWW

Re: Alchemik i zielarz

Gdy wspomniał o amazonce, wzrok elfki ślizgający się do tej pory po otoczeniu, szybko zwrócił się ku niemu. Zacisnęła usta, przestała obracać w dłoniach otrzymany przed chwilą kubek. Nie tego się spodziewała, nie wiedziała również czy gotowa jest na spokojne dyskutowanie o niej.
- Porozmawiać o Nikolettcie...
Przymknęła na chwilę powieki. Gdy po chwili znów je otworzyła, jej wzrok przepełniony był smutkiem i goryczą. Tyle sprzecznych emocji targało nią na samo wspomnienie Nikoletty. Sama nie wiedziała... kochać czy nienawidzić? Pamiętała prawdziwą amazonkę, jej uśmiech, ich pierwsze spotkanie, ale również rozgoryczoną, zepsutą demonicę. Pamiętała wszystko.
- Więc mi pomóż... - Trudno określić było, czy to prośba, rozkaz, przyzwolenie. - Powiedz, dlaczego odeszła.


`Life's but a walking shadow, a poor player
That struts and frets his hour upon the stage,
And then is heard no more. It is a tale
Told by an idiot, full of sound and fury,
Signifying nothing.`



Imię: Tinuviel Levecque
Rasa: elf
Profesja: tropiciel
Charakter: chaotycznie neutralny
Zalety: pomocna, uczciwa (czasem bywa)
Wady: naiwna, łatwowierna, pamiętliwa, zawistna, tchórzliwa.
Umiejętności: pływanie, dobry kontakt ze zwierzętami

*

Offline

 

#9 2008-12-26 20:38:49

 Sulam

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

7506594
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 856
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Nekromanta
Praca: Dziekan Szkoły Magii
Totem: Bóbr
Zwierze: Stado martwych służących

Re: Alchemik i zielarz

-Chciałbym powiedzieć, że umarła tak po prostu. Ale cóż tyle czynników nałożyło się na jej śmierć, że...- tu przerwał. Bał się reakcji elfki. Co ona zrobi jeżeli dowie się, że to on? Po czym dodał smutniejszym głosem - nawet ja miałem wpływ na jej śmierć. Widzisz, Nikol żyła w ogromnym stresie. Bała się własnych uczuć, nie wiedziała co wybrać. A powrót Adramelecha, wywołał w niej furię. Jakieś dwa miesiące temu, odbyła się bitwa w Puszczy Pachwatów między zwolennikami Nekromanty a Lukasa. Jej świadkiem była Nikoletta. I tutaj pojawiam się ja. W gniewie Amazonka miała zamiar powyrzynać ich wszystkich, uważała że ta sprawa powinna zostać tylko między nimi. Ja natomiast nie chciałem żeby nadwyrężała swoje zdrowie i zdrowia innych. Zatrzymałem ją...
Przerwał na chwilę starając sobie przypomnieć, dokładnie tą noc. Nie pamiętał wszystkiego, w końcu sam zemdlał. Pamiętał ranną Silver i agresję Amazonki. Zwilżył gardło herbatą po czym kontynuował.
-... dość specyficznymi metodami. Gdyby się wtedy nie wierzgała, gdyby nie używała jakiś swoich demonicznych sztuczek może do dzisiaj byłaby z nami. Ale los chciał inaczej. Przestałem się później opiekować, gdyż czułem że moim obowiązkiem jest ratowanie życia kogoś innego. Pod wpływem wydarzeń tamtej nocy najprawdopodobniej poroniła. Nie wiem kiedy, nie wiem gdzie ale ciąża została przerwana. Potem pojawiły się różnego rodzaju przypadłości. Gorączki, bóle. Jednak chyba starała się to wszystko ukryć. Sam z nią odbyłem ostatni jej trening w życiu. Nie mogłem pojąć, jak ktoś kto jeszcze dwie, trzy godziny temu skakał, śmiał się, walczył jakby liczyła się sama walka, mógł tak zgasnąć. A jednak stało się... zmęczenie najprawdopodobniej jedynie osłabiło ją i spowodowało przyspieszenie jej śmierci.
Starał się mówić opanowanym głosem. W końcu nie mógł się sam rozkleić, wyszedłby na kogoś kto sam sobie nie potrafi z tym wszystkim poradzić. Następnie oznajmił:
-Możesz mnie nienawidzić, nie cierpieć, a nawet spróbować mnie teraz zabić. Jednak wiedz jedno. Żadnej mojej decyzji nie żałuję. Podejmowałem je zgodnie z własnym sumienie i dobrem innych. I naprawdę wierzyłem w to, że jej to pomoże.

Ostatnio edytowany przez Sulam (2008-12-26 20:41:33)


Karta Postaci
Bo najważniejszy w życiu jest pomysł, reszta przyjdzie sama
http://zakonopedia.boo.pl/promocja/userbar4.png

Offline

 

#10 2008-12-26 21:15:13

Tinúviel

Tropicielka

status 5701438
5201121
Skąd: Często się chowam.
Zarejestrowany: 2007-08-22
Posty: 1043
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Tropiciel
Praca: 50
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
WWW

Re: Alchemik i zielarz

Ona nie próbowała się powstrzymywać. Skoro miał jej pomóc, skoro miała się przed nim choć trochę otworzyć to nie mogła tłumić uczuć...
Jeszcze gdy Sulam ciągnął swą opowieść pierwsze łzy znaczyły drogę na jej policzkach. Chciała mu przerwać, acz wiedziała, że nie powinna. Poczekała do końca, aż ostatnie słowa padły z jego ust i zapadła cisza, przerywana jedynie trzaskami dobiegającymi od strony kominka.
- A czy Twoja śmierć zmieniłaby cokolwiek? Czy gdybym Cię znienawidziła, Nikoletta powstałaby z martwych? - powiedziała, próbując zachować normalny ton głosu. Na usta przywołała nikły uśmiech. - Wątpliwe...
Spojrzała gdzieś w bok, westchnęła cicho. Nadal zachowywała względny spokój.
Słyszała o śmierci amazonki od kilku osób, ich wersje praktycznie się pokrywały, acz od nekromanty usłyszała najwięcej. Pamiętała, jak kilka dni przed jej śmiercią spotkały się w Międzyrzeczu, przy jej chatce. Pamiętała to, w jaki sposób Nikoletta wytłumaczyła swe postępowanie... Wróciły wspomnienia, z Savantram, z Karczmy, z Rin. Kolejne łzy spływały w dół twarzy elfki, skapując z brody na podłogę, tam kończąc swój krótki żywot.
- O bitwie słyszałam... bałam się tam iść, nie chciałam tej całej konfrontacji - oświadczyła łamiącym się głosem. - Boli mnie to, że nie zdążyłam się z nią pogodzić, że nie znam odpowiedzi na wiele dręczących mnie pytań, że więcej nie usłyszę jej głosu, nie zobaczę... nie zobaczę, chociażby z pieprzonym Adramelechem!


`Life's but a walking shadow, a poor player
That struts and frets his hour upon the stage,
And then is heard no more. It is a tale
Told by an idiot, full of sound and fury,
Signifying nothing.`



Imię: Tinuviel Levecque
Rasa: elf
Profesja: tropiciel
Charakter: chaotycznie neutralny
Zalety: pomocna, uczciwa (czasem bywa)
Wady: naiwna, łatwowierna, pamiętliwa, zawistna, tchórzliwa.
Umiejętności: pływanie, dobry kontakt ze zwierzętami

*

Offline

 

#11 2008-12-26 23:03:09

 Sulam

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

7506594
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 856
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Nekromanta
Praca: Dziekan Szkoły Magii
Totem: Bóbr
Zwierze: Stado martwych służących

Re: Alchemik i zielarz

-Jestem pewien, że nie kryła do Ciebie urazy. Nikoletta, pomimo iż była demonem, przede wszystkim była człowiekiem. Posiadała ludzkie uczucia, potrafiła kochać, gniewać ale i zapewne potrafiła przebaczać. A wbrew wszelki pozorom to prawdziwa cnota.- powiedział Sulam.- Poza tym byłyście przecież przyjaciółkami. Nawet w przyjaźni są wzloty i upadki. Dla gdzieś tam w głębi, stare uczucia cały czas się tlą i tylko czekają na okazję. Z tego co widzę chyba jednak dobrze ją wspominasz. Nie płaczę się za kimś niechcianym.
Uśmiechnął się delikatnie, dolewając sobie kolejny kubek herbaty. Tak własne mieszkanie to było to, nie musiał czekać aż Gerard wszystkich obsłuży. Tu mógł spokojnie kontemplować na tematy życia i śmierci. Teraz został jeszcze jeden problem do poruszenia.
-A teraz, moja droga, porozmawiajmy o Twoim piciu. Wiem czym są wspomnienia, wiem że bolą. I wiem jaka przyjemna jest ucieczka. Ale już Ci wspominałem, nie uciekniesz im! Chyba, że zetniesz sobie białko w mózgu do takiego poziomu, że równie dobrze będę mógł rozmawiać z roślinami. Więc pohamuj się z tym trochę. Wątpię żeby Nikoletta chciała żeby jej towarzyszka skończyła jako bezmózga istota. Wszystko jest dla eflów ale bez przesady. Rozumiemy się?


Karta Postaci
Bo najważniejszy w życiu jest pomysł, reszta przyjdzie sama
http://zakonopedia.boo.pl/promocja/userbar4.png

Offline

 

#12 2008-12-27 00:03:54

Tinúviel

Tropicielka

status 5701438
5201121
Skąd: Często się chowam.
Zarejestrowany: 2007-08-22
Posty: 1043
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Tropiciel
Praca: 50
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
WWW

Re: Alchemik i zielarz

- Przyjaciółką... - powtórzyła za nim głucho. - Nikoletta w twarz powiedziała mi, że się na mnie zawiodła. Nie wiem czy zasługuję na to miano, czy kiedykolwiek na nie zasługiwałam... Gdyby tylko dało się cofnąć czas...
Westchnęła, rękawem wycierając łzy. Widząc, jak Sulam dolewa sobie herbaty postanowiła w końcu zacząć pić swoją.
- Nikoletta przyjaźniła się z Silver, nie ze mną - mruknęła. Podniosła kubek do ust, wzięła mały łyk. Dłuższą chwilę milczała z zaciętą miną. 
Westchnęła. Coś w niej pękło.
- Była pierwszą, którą spotkałam na Zakonie... - rzekła łagodnie.
Elfka uśmiechnęła się nikle do swych wspomnień. Widziała nawet Lukasa, który tamtego dnia dosiadł się do nich i próbował ją okraść. Ale Nikoletta go powstrzymała. Tinuviel drgnęła, otrząsnęła się. Spojrzała na Sulama.
- Picie... Picie wymknęło mi się spod kontroli, ale to tylko chwilowe. Tak myślę. Aredhel tego potrzebowała, a mnie głupio było odmówić... - dodała, uśmiechając się pod nosem. Szukała wymówki.

Ostatnio edytowany przez Tinúviel (2008-12-27 00:07:29)


`Life's but a walking shadow, a poor player
That struts and frets his hour upon the stage,
And then is heard no more. It is a tale
Told by an idiot, full of sound and fury,
Signifying nothing.`



Imię: Tinuviel Levecque
Rasa: elf
Profesja: tropiciel
Charakter: chaotycznie neutralny
Zalety: pomocna, uczciwa (czasem bywa)
Wady: naiwna, łatwowierna, pamiętliwa, zawistna, tchórzliwa.
Umiejętności: pływanie, dobry kontakt ze zwierzętami

*

Offline

 

#13 2008-12-27 16:39:29

 Sulam

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

7506594
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 856
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Nekromanta
Praca: Dziekan Szkoły Magii
Totem: Bóbr
Zwierze: Stado martwych służących

Re: Alchemik i zielarz

-Jak każdy będzie oferował upicie do nieprzytomności, to je przyjmiesz? Ja rozumiem, to jest normalne, ale ty się upijasz by zapomnieć o Nikolett. A chyba nie oto tutaj chodzi prawda? Zmarli cały czas żyją, jeżeli o nich pamiętamy. Mnie na przykład nachodzą każdej nocy.- rzekł z lekkim grymasem Sulam. Ciężki przypadek, oj ciężki. Ale patrzenie na rozpitego elfa to było tak przygnębiające, że Nekromanta nie miał serca jej tak zostawiać.
-Skoro Silver była tak bardzo związana z Amazonką, to czemu nie pije? Bo tak najlepiej się wszystkich wspomina. Widzisz ja też brałem różne środki. Ale zawsze pamiętałem, po co żyje, dlaczego żyje, dla kogo dalej jestem ciągnąć ten głupi wózek zwany życiem. Jeżeli już nawet chcesz ją widzieć w objęciach, twojego byłego to oznacza, że naprawdę coś was łączyło.
Kończył już drugi kubek herbaty. Elf lubił długie dyskusje. Krótkie wymiany zdań, rzadko prowadziły do jakiegoś zwyczajnego podsumowania. Poza tym czuł się znacznie lepiej, kiedy mógł komuś pomóc. A w zasadzie choć starać się pomóc, bo nikt nie wie jak ta rozmowa dalej się potoczy.

Ostatnio edytowany przez Sulam (2008-12-27 16:51:57)


Karta Postaci
Bo najważniejszy w życiu jest pomysł, reszta przyjdzie sama
http://zakonopedia.boo.pl/promocja/userbar4.png

Offline

 

#14 2008-12-27 20:40:29

Tinúviel

Tropicielka

status 5701438
5201121
Skąd: Często się chowam.
Zarejestrowany: 2007-08-22
Posty: 1043
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Tropiciel
Praca: 50
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
WWW

Re: Alchemik i zielarz

Nie chciała powiedzieć mu o swych obawach. O tym, co trapiło ją od dawna, o czym nawet bała się rozmyślać. Nie, nie chciała się użalać. A przynajmniej jeszcze bardziej.
- Mój były to skończony skurczybyk, skoro lubiła się z nim spotykać, to jej sprawa. Chciałabym widzieć ją żywą, obojętnie w jakich okolicznościach. Choćby miała znów ranić mnie i Lukasa, choćby miała wyrżnąć w pień połowę Zakonu, ba! niech cały wymorduje... - warknęła. Zawsze, gdy musiała wspominać Adramelecha robiła się nieco nerwowa. Przełknęła ślinę, pokręciła głową. Była zła, i, prawdopodobnie, ogromną złość odczuwać już będzie do końca życia, acz nie powinna wyżywać się na osobach próbujących jej pomóc.
- Przepraszam - mruknęła, prawie niedosłyszalnie.
Znów odwróciła wzrok w stronę kominka.
- Spróbuję przestać. Spróbuję się z tym uporać.
Wróciła do picia herbaty.


`Life's but a walking shadow, a poor player
That struts and frets his hour upon the stage,
And then is heard no more. It is a tale
Told by an idiot, full of sound and fury,
Signifying nothing.`



Imię: Tinuviel Levecque
Rasa: elf
Profesja: tropiciel
Charakter: chaotycznie neutralny
Zalety: pomocna, uczciwa (czasem bywa)
Wady: naiwna, łatwowierna, pamiętliwa, zawistna, tchórzliwa.
Umiejętności: pływanie, dobry kontakt ze zwierzętami

*

Offline

 

#15 2008-12-27 22:56:13

 Sulam

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

7506594
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 856
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Nekromanta
Praca: Dziekan Szkoły Magii
Totem: Bóbr
Zwierze: Stado martwych służących

Re: Alchemik i zielarz

-O jednak jest więcej tego wszystkiego. Ale, widzisz mi na przykład się nie widzi gdyby ktoś miałby mnie zamordować. Taka wizja nie należała by do najpiękniejszych...- powiedział spokojnie Nekromanta. Nie rozumiał do końca za co ona go przepraszała. Tłumienie uczuć rzadko wychodzi komuś na zdrowie.- Ale miło mi słyszeć, że chociaż spróbujesz nie pić. Widać Adramelech to rzeczywiście straszna szuja. Ale wątpię być chciała o nim gadać, za dużo by było tego wszystkiego jak na jeden dzień. A tak na marginesie... nie spodziewałaś się, że "zły" i "straszny" nekromanta, będzie, chciał z Tobą akurat o tym porozmawiać co?


Karta Postaci
Bo najważniejszy w życiu jest pomysł, reszta przyjdzie sama
http://zakonopedia.boo.pl/promocja/userbar4.png

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora