Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#286 2010-04-26 17:09:29

Ellohir

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 34
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Wojownik
Praca: brak
Totem: Wąż
Zwierze: chwilowo brak

Re: Ptaszarnia

Ellohir wpatrywał się przez chwilę w krążącą Heedil. Gdy ta usiadła w cieniu on sam położył się na sienniku znów pogrążając się w natłoku myśli. Leżał tak w bezruchu czas jakiś aż w końcu nie wytrzymał tej drażniącej ciszy.
-A ty? Co tutaj robisz. Nie mówię o ptaszarni oczywiście. - Uśmiechnął się mimowolnie. - Co robisz na Zakonie? Co Cię tu sprowadza? Co Cię tutaj trzyma?
Ellohir lubił zadawać pytania. Zdecydowanie mniej lubił na nie odpowiadać.


Moje KP

Punkt G... To jak? Istnieje on czy nie?!

Czy śmierć to tylko kolejny rozdział??
Tak. Jeżeli masz u boku nekromantę który pozwoli Ci go napisać...

Guest czy wiesz że znaleźć się w "czy wiesz że" to moje marzenie ^^

Offline

 

#287 2010-04-26 17:15:08

 Heedil

Mieszkaniec stolicy

13188360
Zarejestrowany: 2009-10-03
Posty: 75
Punktów :   
Rasa: Smok
Profesja: Nerkomanta
Totem: Sokół
Zwierze: 2%

Re: Ptaszarnia

Spojrzała na niego. Przetarła oczy.
- Miasta trzymam się tylko na czas wiosny. Trzyma mnie przetrwanie. Gdybym nie krążyła wokół zamarzłabym, umarła. Zimno źle na mnie działa. Zima do tego mnie zaskoczyła więc naprawdę trudno było. - powiedziała uśmiechając się. - Ale tylko lato nadejdzie i wszystko będzie znów jak poprzedniej wiosny.
Westchnęła na wspomnienie tych polowań i lotów. Oby i teraz tak było. Spojrzała tęsknym wzrokiem na drzwi. Stukot kropel obudził ją z marzeń. Spojrzała na elfa.
- A Ciebie? - spytała.

Offline

 

#288 2010-04-26 21:03:11

Ellohir

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 34
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Wojownik
Praca: brak
Totem: Wąż
Zwierze: chwilowo brak

Re: Ptaszarnia

Elf uśmiechnął się skrycie.
-Mnie na Zakonie nie trzyma absolutnie nic. Dopiero przybyłem i nie ma mnie co tu trzymać. Zostaję jednak bo mam już dość podróży. Tyle lat w drodze może zmęczyć. - Przerwał by odetchnąć. - Chcę zacząć nowe życie. Nikt tu mnie nie zna. Nie wie kim byłem. I nie zamierzam nikomu tego ujawniać. - Ellohir dał wyjątkowy nacisk na ostatnie wypowiedziane zdanie. - Powiem tyle że nie jestem z tych czynów dumny. Wręcz się ich wstydzę i potępiam za nie sam siebie. Bywa... - Wyprostował się na sienniku i spojrzał na swój miecz. Miecz?! To nie miecz. Tylko kawał tanio kutego  żelaza dla pierwszych szeregów armii. Czyli takich którzy nigdy nie wracają po bitwie. Ale miał tylko to. Ten stary podrdzewiały kawał metalu.
-*Musze sobie sprawić nowy miecz. I to ma być miecz! A nie kawał ciążącego żelastwa!.* - Pomyślał sobie po czym znów zanurzył się w natłoku myśli "co by było gdyby..."


Moje KP

Punkt G... To jak? Istnieje on czy nie?!

Czy śmierć to tylko kolejny rozdział??
Tak. Jeżeli masz u boku nekromantę który pozwoli Ci go napisać...

Guest czy wiesz że znaleźć się w "czy wiesz że" to moje marzenie ^^

Offline

 

#289 2010-04-27 09:25:06

 Heedil

Mieszkaniec stolicy

13188360
Zarejestrowany: 2009-10-03
Posty: 75
Punktów :   
Rasa: Smok
Profesja: Nerkomanta
Totem: Sokół
Zwierze: 2%

Re: Ptaszarnia

Pokiwała głową w zadumie.
- A ile lat podróżowałeś? - spytała patrząc na niego. - W końcu podróże kształcą, a Ty wydobyłeś z nich naukę.
Popędziła oczyma za jego. Przyjrzała się wyraźniej mieczowi. Nigdy nie dzierżyła w dłoni silniejszej broni niż sztylet. Z resztą nie była jej potrzebna, bo naturalne umiejętności stopiłyby miecz. Jednak nie zawsze silna broń daje pożądane efekty. Zdarza się, że podpali coś jeszcze. Potrząsnęła głową i przyjrzała się właścicielowi miecza. Nadal nie zlustrowała jego całego. Jakby chciała wyrwać z rąk, ubrania czy skóry informacje o elfie. Wewnętrznie jednak tego nie chciała. Każda istota ma swoje sekrety i bez nich czuje się okaleczona. Nie można więc wyrwać z kogoś informacji. Z resztą ciekawość już po części zaspokoiła. Nie sądziła też by mógł jej coś zrobić.Ona też nie miała atakować, bo po co? Nic by nie zyskała tylko parę otłuczeń. Z resztą w walce wręcz nic się nie zna. Jako smok każdego zmiecie z ziemi, ale jako kobieta jest niemal bezbronna.

Offline

 

#290 2010-04-27 10:14:30

Ellohir

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 34
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Wojownik
Praca: brak
Totem: Wąż
Zwierze: chwilowo brak

Re: Ptaszarnia

-Podróżowałem odkąd uzyskałem elficką pełnoletność, czyli od od kąd mam 50 lat. Obecnie mam lat 651. - Uśmiechnął się i spojrzał w górę, na ostatnie piętro ptaszarni. - Prawdę mówisz że podróże kształcą. Nie zawsze jednak kształcą w tym "dobrym" kierunku. Podczas podróży można nauczyć się jak dogadywać się z innymi ludźmi , albo jak ich skutecznie i boleśnie likwidować... - Przerwał na chwil.ę i spojrzał się na Heedil.
-Ile jeszcze może padać? Wszystko dosłownie tonie w strugach deszczu...


Moje KP

Punkt G... To jak? Istnieje on czy nie?!

Czy śmierć to tylko kolejny rozdział??
Tak. Jeżeli masz u boku nekromantę który pozwoli Ci go napisać...

Guest czy wiesz że znaleźć się w "czy wiesz że" to moje marzenie ^^

Offline

 

#291 2010-04-27 10:25:29

 Heedil

Mieszkaniec stolicy

13188360
Zarejestrowany: 2009-10-03
Posty: 75
Punktów :   
Rasa: Smok
Profesja: Nerkomanta
Totem: Sokół
Zwierze: 2%

Re: Ptaszarnia

Zastanowiła się przez chwilę.
- No tak. Śmierć zadawana istotom myślącym boli. Ale to właśnie życie, które w tym momencie umyka, znika jest zagadką odwieczną dla wielu ludzi. Nie proponuję oczywiście seryjnych morderstw. Zwykła wiewiórka swoje życie ma i ono też kiedyś ucieknie z jej cielesnej powłoki. Chcesz gdzieś iść, że martwisz się deszcze? - spytała patrząc na Niego uważnie. Gdyby mogła mu zaufać może by go zaniosła prawie suchego gdzie kol wiek. Jej deszcz nie zaszkodzi. Krople spływałyby tylko po łuskach. Spływałby po łuskach, ale wtedy niebezpieczeństwo wzrosłoby ogromnie. Co jakby ktoś napadł. Nie widziałaby zbyt wiele, a jej ogień nawet nie wyleciałby z smoczej paszczy. Kilka obłoków. Nawet bez ataku nie wiadomo czy zobaczyłaby dokąd idzie.

Offline

 

#292 2010-04-27 15:32:30

Ellohir

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 34
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Wojownik
Praca: brak
Totem: Wąż
Zwierze: chwilowo brak

Re: Ptaszarnia

Ellohir zaśmiał się.
-Niewiele wiesz o śmierci i pewnie jeszcze mniej miałaś z nią do czynienia. - Powiedział nie spuszczając wzroku z dziewczyny. - Śmierć nie jest przyjemna... W żadnym wypadku. Chyba że we własnym domu na własnym łożu i własnych warunkach... Ale w tych czasach nie wiele osób jest w stanie tak sobie życie ustawić. Odejść podczas snu... Marzenie chyba każdej istoty.
Elf uśmiechnął się znów. Mimowolnie.
-Jestem na Zakonie od kilku dni. Nie zdążyłem jeszcze znaleźć sobie noclegu... Dlatego jestem tutaj. Poczekam aż przejdzie ta ulewa i poszukam jakiegoś konkretnego schronienia...


Moje KP

Punkt G... To jak? Istnieje on czy nie?!

Czy śmierć to tylko kolejny rozdział??
Tak. Jeżeli masz u boku nekromantę który pozwoli Ci go napisać...

Guest czy wiesz że znaleźć się w "czy wiesz że" to moje marzenie ^^

Offline

 

#293 2010-04-27 15:53:33

 Heedil

Mieszkaniec stolicy

13188360
Zarejestrowany: 2009-10-03
Posty: 75
Punktów :   
Rasa: Smok
Profesja: Nerkomanta
Totem: Sokół
Zwierze: 2%

Re: Ptaszarnia

Spojrzała na niego z ironią. Przestała jednak. Zamknęła oko i położyła głowę na kolanach.
- Nigdy nie jest dokładnie jakby się chciało. - powiedziała. Wstała po chwili i poszła na drugie piętro. Zaczęła spacerować w kółko. Patrzyła w podłogę. Czasem zastanawiała czy nie spytać o coś elfa, ale porzucała tę myśl i krążyła dalej. Zapięła ciaśniej płaszcz i siadła pod klatką. Skulona patrzy na dół nie wiedząc co dalej zrobić. Nudziło jej się, a rozmowa nie ciągnęła się dalej. Wbiła wzrok w ścianę.
- Masz kogoś żyjącego daleko? Brata? Siostrę? - spytała niepewnie znów wbijając wzrok w elfa. Skoro taki zaprawiony w boju był to nie liczyła, że żyje z rodziną w bliskich kontaktach. Kogoś z dzieciństwa może pamięta. Ale zaraz zaczęła wątpić. Aż 651 lat na tym świecie. Sama przeżyła V wieków, ale co to jest. Starszy od niej jest, ale w końcu ich rasy należą do długowiecznych.

Offline

 

#294 2010-04-28 22:32:11

Ellohir

Mieszkaniec stolicy

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 34
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Wojownik
Praca: brak
Totem: Wąż
Zwierze: chwilowo brak

Re: Ptaszarnia

Z zamyślenia elfa wyrwała nagła cisza. Zerwał się nagle, chwycił za płaszcz i podszedł do wyjścia.
-Chyba przestało padać... - Powiedział wyglądając przez uchylone drzwi. - Tak. Przestało...
Zamknął drzwi i z powrotem podszedł do siennika. tym razem się nie położył. Chwycił za swój mie... Kawał kutego metalu i przewiesił przez plecy. Założył płaszcz a rękojeść miecza przeciągnął przez dziurę wyciętą specjalnie do tego celu.
-Cóż... Miło było tak z kimś pogaworzyć na byle tematy. - Powiedział uśmiechając się w stronę Heedil. - Na mnie już chyba jednak czas. Skoro przestało padać. Do zobaczenia! I szczęścia życzę. 
Powiedział i wyszedł. Skierował się w stronę miasta. Najprawdopodobniej do karczmy.

Ostatnio edytowany przez Ellohir (2010-04-28 22:34:01)


Moje KP

Punkt G... To jak? Istnieje on czy nie?!

Czy śmierć to tylko kolejny rozdział??
Tak. Jeżeli masz u boku nekromantę który pozwoli Ci go napisać...

Guest czy wiesz że znaleźć się w "czy wiesz że" to moje marzenie ^^

Offline

 

#295 2010-06-03 23:49:51

 Erufailë

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

929152
Zarejestrowany: 2008-02-19
Posty: 826
Punktów :   
Rasa: Elf
Profesja: Tancerka Cienia
Totem: Ptak Ti

Re: Ptaszarnia

***

Erufailë spacerowała niedaleko zabudowań Ptaszarni. Obserwowała długie promienie wieczornego słońca, zapadanie zmierzchu i wypieranie go przez mrok nocy. Widziała grę światła i cienia oraz z każdą chwilą pewniejsze uśmiechy gwiazd.
Przez cały Morinier była zajęta; pogrążona w ferworze spraw własnych i cudzych, prawie nie zauważała przepływu czasu. A ten mijał, przelatywał przez palce, odbijał się w rozkwitających i więdnących kwiatach.
Nie miała na co narzekać; może tylko gdyby tylko mogła wrócić do swojego domu w Raanie... Jednak nie było to tak bardzo istotne. W gruncie rzeczy, powodziło jej się całkiem nieźle; znalazł się dach nad głową, jako - takie zajęcie i istniał ktoś, kogo wspomnienie przyspieszało bicie serca.
Sulam. Tęskinła za nim. I nie chodziło o to, że nie nie widywała się z nim zbyt często - mogła wszak w każdej chwili pójść do Szkoły Magii i poczekać, aż skończy wykład - ale raczej o to, że ostatnio był zajęty. Rozumiała to - wszak i ona miała własne obowiązki - ale gdzieś tam kołatała się jakaś nieuformowana myśl, która czasem wpędzała w melancholię.
Niemniej, zaczął się Ythar, a w Erufailë od nowa wstępował optymizm. I myśl o tym, aby w końcu przestać z chowaniem się po kątach.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=35

"Wciąż się śmiejesz, lecz coś tkwi poza tym
Patrzysz w niebo na rzeźby obłoków
Przecież ja jestem i niebem, i światem
Sam mi mówiłeś zeszłego roku
"

Offline

 

#296 2011-06-23 20:07:27

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Ptaszarnia

Ich uszu dobiegały juz głośne ćwierkania i odgłosy ptaków. Sherine szła powoli, ramię w ramię z Fielusem, rozglądając się dookoła. Przed wejściem do budynku przystanęła i spojrzała na anioła pytająco.
- Wchodzimy do środka?

Offline

 

#297 2011-06-23 20:13:36

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Ptaszarnia

- A co sądzisz o widoku więcej niż jednych skrzydeł?- Zapytał i ze śmiechem minął ją, przekraczając bramy ptaszarni. Trzepot niezliczonych ilości skrzydeł i podmuchy powietrza nimi wywołane zadziwiły go.


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#298 2011-06-23 20:18:20

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Ptaszarnia

Sherine uśmeichnęła się i weszła do środka za Fileusem. Widok naprawdę był niesamowity. Tyle kolorów, najrózniejszych gatunków ptaków. Były te drapieżne, te śpiewające i wiele innych. Dziewczyna rozglądała się po całym pomieszczeniu, obserwując poczynania tych małych (i duzych w sumie też) zwierzątek.
- Ale ich tu pełno - powiedziała z nieukrywanym zachwytem w głosie.

Offline

 

#299 2011-06-23 21:26:59

 Fileus

Mieszkaniec stolicy

21690331
Call me!
Skąd: Ł.
Zarejestrowany: 2011-05-16
Posty: 223
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Członek "Rodu Podwiązki"
Totem: Gryf
WWW

Re: Ptaszarnia

Fileus tymczasem usiadł przy jednej wolnej ścianie, wyjął z torby wolumin, pióro i atrament, otworzył na czystej stronie i zaczął pisać.


Dziennik mój, anioła Fileusa, wędrowca
wpis drugi; 8 dni do nowiu Remoon;

Szkic umieszczony za okładką tej księgi wykonała wspomniana już dziewczyna. Jej talent nawet mnie zadziwił, a jej umiłowanie wolności jest, jak na śmiertelniczkę, ponad przeciętne. Zostałem przez nią całkowicie zaakceptowany i mogę śmiało powiedzieć, że łączy nas przyjaźń i więź emocjonalna.

Zgodziła się pomagać mi w mojej pracy, jako ilustratorka, za co jestem jej niezmiernie wdzięczny.

W kuchni zakonnej natknąłem się na mężczyznę pochodzącego z północnych krain. Miał skórzaną zbroję wiązaną na ich sposób, a także ciężkie uzbrojenie zaprawionego w walce bojownika. Zdawał się jednak poczciwy i prostoduszny, a co ważniejsze, dziewczyna z którą przebywam zdaje się darzyć go czymś wstępnym do koleżeństwa.
Choć był niedawno nalany, zdradzał niesamowite wręcz opanowanie i nie okazywał tak zwykłego dla ludzi rozchwiania po spożyciu napojów alkoholowych. Dobrze byłoby poznać bliżej tego jegomościa i wykorzystać jego talenty w mojej sprawie.

Pisane moją ręką
Fileus


"Dziwi mnie trochę, że nikt dotąd nie zadał sobie trudu, by zdobyć twe względy, panienko."
~Fileus, o Sherine

"Wybacz, jeśli nie zatkało mnie z wrażenia, ale jakoś niezdrów czuję się ostatnio, może to dlatego."
~Fileus, o Arghezie

"Jesteś z Północy, wiążesz swoją skórznie na ich sposób."
~Fileus, o Usko

Karta postaci

Offline

 

#300 2011-06-23 21:42:51

 Sherine

Mieszkaniec stolicy

36024753
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 194
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Praca: Krawcowa
Totem: Ptak Ti
Zwierze: Brak
WWW

Re: Ptaszarnia

Kiedy Sherine odwróciła głowe w stronę anioła, ten siedział już pod ścianą i zapisywał kolejną stronę w swoim dzienniku. Dziewczyna podeszła do niego i przysiadła obok. Nie zaglądała przez ramię, choć była ciekawa, co też tam napisał, jednak nie chciała wyjść na szczególnie wścibską. W końcu był to jego dziennik.
- Co tam porabiasz? - zapytała z delikatnym usmiechem na ustach, opierając głowę o ramię Fileusa i przymykając oczy.

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora