Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#1 2010-07-31 20:45:21

 Mangel

http://tnij.org/gbnehttp://tnij.org/gb0f

status mangel@aqq.eu
7659312
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 1762
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Dowódca gwardii Avarone
Praca: Mistrz Zakonu
Totem: Gryf
Zwierze: Żywiołak many
WWW

Mistrz musi odejść

Przyjaciele, od czterech dni staram się zebrać by to napisać i dalej nie wiem jak zacząć. Doceńcie to co piszę, bo nienawidzę przyznawać się do takich rzeczy.
Większość z was pewnie wie, że od kilku lat moja rodzina boryka się z problemami, jeśli nie finansowymi, to zdrowotnymi. Wszystko zdaje się zapętlać, komplikować w czasie. Naprawdę głupio mi, że odtrąbiłem swoje zwycięstwo nad przeciwnościami już tyle razy, za każdym razem przed wcześnie. Ja chyba nie umiem wyczuć chwili, lub nad nami wisi jakaś kosmiczna sonda, uprzykrzająca mi życie w regularnych odstępach czasu.
Prawda jest taka, że tak źle, jak w tej chwili, czyli mniej więcej od półtora tygodnia, jeszcze chyba u mnie nie było. Przypominam, doceńcie to co teraz czytacie, pisze to tylko dlatego, że winien wam jestem wyjaśnienie.
Problemy finansowe, związane w głównej mierze ze spłatami pożyczek i początkiem roku szkolnego mojej siostry, zmuszają mnie do podjęcia stałej pracy zarobkowej, możliwie jak najintensywniejszej, ponieważ musze zarobić odpowiednio dużo do rozpoczęcia roku akademickiego, lub zrezygnować z moich wymarzonych studiów.
Jednocześnie, moje zdrowie znów podupadło, co związane jest z powikłaniami po chorobie płuc jaką przeszedłem i leczeniem na nią zaordynowanym. Bardzo źle teraz sypiam, w ciągu dnia jestem osłabiony, a stan mojego organizmu woła o pomstę do detoksu.
Z powodu opisanych tu problemów, jak też kilku innych, pomniejszych NIE jestem w stanie zajmować się forum. W każdym razie, nie w takim stopniu, by wszystko działało płynnie i spełniało wasze i moje oczekiwania.
Niniejszym muszę zrzec się administrowania forum i oddania go pod opiekę kogoś kto będzie w stanie i będzie chciał się tym zająć. Obawiam się, że jedna osoba może nie wystarczyć, dlatego rozwiązuje obecny team i ogłaszam nabór wśród wszystkich doświadczonych graczy. Jego skład ustalę ja, przy wasze wydatnej, mam nadzieję pomocy, ale strukturę będziecie musieli ustalić sami.
Jeśli podczas mojej nieobecności uznacie, że dobrze wam z tego rodzaju układem, nie będę się wtrącał i w przyszłości zostanę ciałem doradczym, a władzę pozostawię nowo uformowanemu gabinetowi. Przekaże jego członkom pełnię praw i wszystkie moje plany i propozycje, które będą realizować wedle uznania.
Osobiście, jako że nie chce zostawiać naszego wspólnego dziecka, ograniczę się do pisania prac do biblioteki i doradzania.

Wiem, że są i były spory. Wiem, że część z was ma do mnie pretensje, ale obecnie, nie ma już chyba miejsca i czasu na spory. Przepraszam kogo przeprosić mogę i proszę o pomoc wszystkich którzy to czytają – nie dajcie umrzeć temu forum.

Pozdrawiam,
Michał Mangel Piaskowski


http://tnij.org/hdnq

Pamiętaj Guest, anioły widzą wszystko.

Offline

 

#2 2010-07-31 23:59:45

 Nikoletta

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/gg6iAmazonka

Skąd: Werrizania
Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 2540
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Asasynka
Praca: Zwiadowca Zakonny
Totem: Konik iha-ha!

Re: Mistrz musi odejść

Nieciekawszy. Ale zróbmy tak, jak Mangel uznał za stosowne. Nabory na nowy team...zgłaszajmy kandydatury lub też piszmy, kto powinien zając odpowiednie miejsce. Proszę was o to i ja.


Karta Postaci
aKP

Fortune Favours The Bold
Born to be Wild

...wódka naturalnie przywraca pion...

Offline

 

#3 2010-08-01 02:16:21

 Darayawus Shiro

Bankier

status daray@aqq.eu
4050011
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 1112
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Motykarz
Totem: Niedźwiedź

Re: Mistrz musi odejść

Cóż... Przyznam się iż pechowo zostałem namaszczony przez Mangela jako pretendent na członka teamu. Jednak do tej pory nie wiem czy to jest dobry pomysł... Mimo wszystko Mangel był nam pewnym spoiwem, które utrzymywało Zakon w całości. Trudno będzie go zastąpić, mimo iż ta sytuacja jest chwilowa. Mam parę pomysłów, które miały by na celu utrzymanie Zakonu w jakotakim stanie, jednak to już na pierwszej konferencji.

Jednak zanim to nastąpi, chciałbym poruszyć pewien temat... Ilość osób w teamie i hierarchia panująca.
-1 root admin (Powinien być wybrany/a przez samego Mangela, bowiem to on/a będzie zajmować się kontaktem z Zielonoskrzydłym, by ustalić pewne fakty etc. Będzie to też osoba o decydującym głosie i możliwości wniesienia weta (Za pośrednictwem Mangela) Pytałem już o to szefa, ale nie dostałem informacji zwrotnej. Osobiście proponowałem mu Eru, bowiem z tego co wiem mają ze sobą dość dobry kontakt, no i Eru nie jest osobą, która wykorzystywała by władzę, by zyskać na tym. Ona nawet ostatnimi czasy nawet swojej postaci nie prowadzi.
-4 adminów na których zostanie podzielone forum. Myślę że zostawienie obecnych będzie w porządku, chyba że gracze mają co do tego zastrzeżenia.

Cała ta 5 będzie spotykała się na konferencjach wcześniej ustalonych. Zebranie nie będzie mogło się odbyć bez któregoś z adminów, bowiem każda decyzja będzie musiała zapaść wspólnie.

Ponadto będziemy potrzebowali mg, aby pomagali adminom. MG będą mieli możliwość uczestniczenia w konferencji, jednak ich obecność nie będzie konieczna to odbycia się obrad.

Co do samej konferencji... Będziemy potrzebowali jeszcze Marszałka, który będzie pilnował porządku na konferencji. Udzielał głosu, oraz organizował konferencje. Myślę że Root będzie odpowiedni, a jeśli nie to niech to będzie jakiś admin. Osobiście nie mam nic przeciwko tej funkcji, ale to wyjdzie w prani.
Będziemy potrzebowali też protokolanta wyznaczonego z pośród graczy, który będzie notował kto wysunął jaką propozycje, oraz jaka była ostateczna decyzja. To dość przykra funkcja, a zmuszanie kogoś, by to zrobił, nie było by zbyt przyzwoite. Dlatego też proponuje, by protokolant dostał niewielką nagrodę fabularną. Do wyboru exp, albo ustalona ilość złota. W końcu spotkanie spotkaniu jest nie równe... Po za tym protokolanta będzie się wybierało przed każdą konferencją, więc za każdym razem będzie to ktoś inny.

Inne moje propozycje:
-Konferencja musi być ogłoszona co najmniej 3 dni przed jej odbyciem się.
-Po Zebraniu protokół zostanie umieszczony do wglądu publicznego.
-W temacie z protokołem wszyscy gracze będą mogli wypowiedzieć się co do decyzji, które zapadły.
-Jeśli po mimo akceptacji czegoś przez adminów, wielu graczom nie będzie się to podobało, sprawa zostanie wzięta pod lupę po raz kolejny.

Myślę że to na razie tyle. jak coś mi się nasunie na myśl jeszcze, to dopisze, bądź zawrę to w nowym poście.


Pozdrawiam, Daray.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=44

Jeśli gracz jest za sprytny i uda mu się wyjść z walki bez szwanku to i tak zaraz mistrz gry jakoś go urządzi nawet jeśli ma to oznaczać atak chorego bociana lub zwyczajne potknięcie się tak niefortunnie, że połamała się mityczna zbroja, zniszczył miecz, pieniądze wypadły i nie można ich pozbierać, a postać stała się ciężko ranna.

Offline

 

#4 2010-08-01 08:33:00

 Dark Verreuil

Mieszkaniec stolicy

status verreuil@aqq.eu
6990996
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 715
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Kapłan
Praca: Arcykapłan Kompl. Świątynnego
Totem: Gryf
Zwierze: Czarny Kocur, Jajo Smoka Energ

Re: Mistrz musi odejść

Głupio mi strasznie się zgłaszać ale jestem zwolennikiem całkowitego zminimalizowania zmian... Chciałbym zgłosić swoją kandydaturę na dalsze piastowanie funkcji Arcykapłana. Jednocześnie zrzekam się funkcji dyrektora Gimnazjonu i Szkoły Podstawowej... Prosiłbym też o moda w Kushit gdy już je podbije... To tyle.
Nie jest też zapewne tajemnicą fakt że zgadzam się z Shiro. Jeśli by co... To ma moje pełne poparcie (jakby to coś znaczyło)


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=27

Offline

 

#5 2010-08-01 12:18:24

 Arghez

Bogowie są niczym

status arghez@aqq.eu
12005268
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 1256
Punktów :   
Rasa: Upadły Anioł
Praca: Grabarz
Zwierze: Blador, Save

Re: Mistrz musi odejść

Ja zgłaszam siebie na obecne stanowiska i ew. mogę przyjąć nowe (Ten rok szkolny, w pewnym sensie będzie "na luzie" więc będę miał jeszcze więcej czasu). To co ustalił Shiro popieram w 100% tylko ten protokolant i marszałek to już przesada. Nie mogą być to po prostu konferencje całego teamu co np. tydzień? I w szczególnych wypadkach dodatkowe?
Jak dla mnie to Eru, dokładnie jako główny admin. Reszta adminów jaka jest niech będzie... Chociaż mam nadzieję że i Ski i Gaspard ukażą nam się czasem. Bo co do Sulama to chyba był prawie zawsze.
A co do moderatorów, ja proponuję obecny skład + ew. zmiany nieaktywnych czy też dodanie kilku. Zmianę częściową bo chyba z teamu siedzimy tylko ja, Dark, Shiro, Ekena i ostatnio był nawet Sulam...

Ostatnio edytowany przez Arghez (2010-08-01 13:29:30)


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=34
(\_/)
(O.o)
(>A<)*
[]RG[]
Copy and paste this Bunny into your signature to help Arghez gain world domination!

Boku wa bakemono, datteie kedamono!

Offline

 

#6 2010-08-01 13:24:13

Niordd

Mieszkaniec stolicy

6779539
Zarejestrowany: 2009-01-13
Posty: 479
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Paladyn
Totem: Sokół

Re: Mistrz musi odejść

Po pierwsze, czytając dwa powyższe posty, mam wrażenie, że obracam się wśród zakompleksionych 14-latków. No bo nie mogę czytać rzeczy w stylu: " moje zdanie i tak się nie liczy ale lubię je przedstawiać" albo "jakby to coś znaczyło" bo mnie coś trafia. Zeusie gromowładny, po to jest ten temat, żebyście się wypowiedzieli O.o

A teraz do konkretów. Ja się z Shiro nie zgadzam.
Obecny team nie spełnia swojej roli , tak samo jak obecna forma. Nie chce się nad tym rozpisywać bo każdy to widzi. Propozycje:
a) Pomysł na podróże - bardzo dobry. I trzeba go w końcu wprowadzić całkowicie. Jednak chciałbym, żeby były 3-4 "krainy" góra puki co. Jak one będą dobrze prosperować - pomyśli sie o większej liczbie. Każda kraina by miała dwóch adminów - takich, którzy znają sie od dawna i dobrze rozumieją - aby wszystko płynnie prosperowało. Dodatkowo mieliby do pomocy moderatorów, którzy by się zajmowali WYŁĄCZNIE jednym wątkiem + jedną minimisją. To sprawi, że będą skupieni na owym wątku/minimisji i unikniemy zastojów.
Moje typy na pary adminów: Shiro - Nikol - Stolica
Ekena - Ireth - co sobie wymyślą.
Ja - Fall - co sobie wymyślimy (konsulatacja z Mangiem, jeżeli sobie tego zarzyczy, do Ekeny i Ireś też się tyczy)

Co z Gromem, Sulamem, Aravialem i Ski nie wiem. Chciałbym, żeby się wypowiedzieli szczerze, ile czasu zamierzają zakonowi poświęcić w przyszłości, bo puki co...cóż.

Jeżeli chodzi o konferencje - nie zgadzam się. To i tak nie przejdzie. Nie ma nawet szans. Dwójki adminów za to będą się ze sobą na bierząco komunikować. Ew. jak coś większego będziemy chcieli wprowadzić to raz na rok można się zebrać.

Emisariusz Manga - jasne. Pomysł dobry. Prawo weta - również. Popieram. Czy Eru się nadaje - nie mam pojęcia. Głosu nie zabieram.

Mam jeszcze wiele do napisania, ale niestety przez następnie dwa tygodnie czasu mi nie będzie zbywać, więc ogranicze się jeszcze do jednej rzeczy - fabuła.
Otóż trzeba to wszystko fabularnie uzasadnić. Niech Mang zniknie. Niech postacie nie wiedzą gdzie jest i czemu zniknął. A wrogowie zakonu nie śpią i będą chcieli wykorzystać nadarzającą się okazję.

To by było na tyle.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=114

Offline

 

#7 2010-08-01 14:18:23

 Darayawus Shiro

Bankier

status daray@aqq.eu
4050011
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 1112
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Motykarz
Totem: Niedźwiedź

Re: Mistrz musi odejść

Ciesze się, że część z Was postanowiła się wypowiedzieć. Postanowiłem też że odpiszę mniej więcej to, co jest ważne.

Sprawa podróży. Chciałem zostawić to już na zebranie Rady, ale jeśli już dwie osoby o tym wspomniały... Myślę że powinniśmy całkowicie wstrzymać się z tym. Nie ma co ukrywać że na Zakonie jest około 20 osób, której jako tako nadają się do poważniejszej gry. Z chwilą, gdy rozbijemy ich na małe grupki, forum już całkiem zamilknie. Zamiast tego proponował bym scentralizować stolicę i rozbudować ją. Następnie podzielić na Adminów. Admini opcjonalnie wyznaczą sobie MG do pomocy. Jeśli rozesłać by adminów w różne lokacji i pozwolić im stworzyć własne małe światy, to tak jakby rozbić Zakon na wiele pomniejszych for.


Co do teamu... Faktycznie ostatnio aktywny jestem tylko ja, Ekena, Dark i Arghez. Nie ma żadnego Admina. Wiem że Sulam wyjechał na tydzień, więc to go chyba usprawiedliwia. Nie wiem zaś co się dzieje z Eru, ale podejrzewam że jako jego dziewczyna, wyjechała razem z nim. Ski podobno miała nieoczekiwany wyjazd, a przynajmniej tak mi powiedział Mangel. Nie wiem jednak ile w tym prawdy, więc tu pozostawiam niedomówienie. Ostatnim adminem, jaki się tu pojawia, jest Amaranthica jednak jest ona dla mnie tajemniczą postacią. W ogóle nie gra na Zakonie a i innych postów nie pisze. Dlatego też powstrzymał bym się z wywalaniem kogoś z teamu, bez większej ilości informacji.
No tak, jest jeszcze Gerard. Cóż... Faktycznie rzadko pojawia się na Zakonie tak po prostu. Jednak zawsze gdy był mi potrzebny do ruszenia akcji (Jako pancermistrz) szybko odpowiadał, gdy napisałem do niego na gg. Nie wiem co się z nim w tej chwili dzieje, ale cóż. Nadal uważam że należy poczekać.

Co do dwójek prowadzących osobne części forum. Wydaje mi się, że to całkiem niezły pomysł, jednak obawiam się paru rzeczy. Przede wszystkim Niordd i Fall... Nie jestem pewien czy odważył bym się zostawić Wam coś bez większej kontroli. Boję się też że te dwójki mniej, lub bardziej świadomie mogą próbować ugrać coś dla siebie. No i dochodzi jeszcze problem z "rozbiciem dzielnicowym" które wczoraj zaproponował Mangel. Czy historia nie nauczyła nas już że to jedynie osłabia kraj?  Uważam że admini a tym bardziej mg nie powinni mieć wyłączności na jakąś część forum.

Konferencje... Tak, mnie się to też nie bardzo podoba, jednak Mangel chce, byśmy załatwili wszystko od początku do końca demokratycznie. Dlatego też pomyślałem o funkcji marszałka i protokolanta. To powinno przyspieszyć i uporządkować obrady, a ja lubię porządek... Ja od początku proponowałem, aby Zielonoskrzydły wybrał jakiegoś zastępczego monarchę absolutnego, który podtrzymał by Zakon, do czasu powrotu szefunia... Demokracja to taka strata czasu... No ale to decyzja Mangela.

Fabuła... Mam jakiś zarys pomysłu, jednak to proponuję już ustalić  na Zebraniu. Jeśli nie znajdzie się odpowiedni termin, to przeprowadzimy je na forum, w dziale dla adminów. Wolał bym jednak konferencje, bo to ułatwi nam nieco życie a przede wszystkim przyspieszy robotę.

Ostatnio edytowany przez Darayawus Shiro (2010-08-01 14:25:32)


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=44

Jeśli gracz jest za sprytny i uda mu się wyjść z walki bez szwanku to i tak zaraz mistrz gry jakoś go urządzi nawet jeśli ma to oznaczać atak chorego bociana lub zwyczajne potknięcie się tak niefortunnie, że połamała się mityczna zbroja, zniszczył miecz, pieniądze wypadły i nie można ich pozbierać, a postać stała się ciężko ranna.

Offline

 

#8 2010-08-01 16:08:19

 Arghez

Bogowie są niczym

status arghez@aqq.eu
12005268
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 1256
Punktów :   
Rasa: Upadły Anioł
Praca: Grabarz
Zwierze: Blador, Save

Re: Mistrz musi odejść

No to jak można po dwa posty to i ja coś dorzucę... Zakładając że Ski by wróciła na poważnie, to obstawiałbym ją jako "zastępczynię" dla Manga. W końcu jakoś to tam fabularnie da się wytłumaczyć. Szczególnie po wprowadzeniu Tajemnego Pergaminu.
Układ dwójek, jak dla mnie odpada... (Może dlatego że nie ma tam miejsca dla mnie?) Ale faktycznie lepiej zostawić to w podobnej formie. Czyli póki nie zdobędziemy więcej graczy z czasem możemy udostępniać kolejne tereny Rin. No mi by bardzo zależało na wprowadzeniu Irilith... Więc system podróży musiałby być "zawieszony" do czasu jak zdobędziemy graczy. No i chyba tyle na razie wystarczy, jak coś sobie przypomnę to dopiszę.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=34
(\_/)
(O.o)
(>A<)*
[]RG[]
Copy and paste this Bunny into your signature to help Arghez gain world domination!

Boku wa bakemono, datteie kedamono!

Offline

 

#9 2010-08-01 19:45:46

 Gaspar Grzmot

http://tnij.org/hg3xhttp://tnij.org/hg3y

status grom79@aqq.eu
8660942
Zarejestrowany: 2010-02-21
Posty: 151
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Paladyn
Praca: Panc.mistrz, Inst. walk i łuc.
Totem: Niedźwiedź
Zwierze: Brak

Re: Mistrz musi odejść

Szybkie uzasadnienie - znalazłem sobie robotę i wieczorami staram się zerknąć, nim odpłynę.
Standardowo zgłaszam kandydaturę na stanowiska, które aktualnie piastuję. A teraz konkrety.

Pomysły Daraya:
1 head admin, 4 pomocniczych, modzi/mg. I tyle. Żadnych tam protokolantów, marszałków itp. Nie ma takiej potrzeby, jak będzie się spotykać. Po prostu na początku jedna osoba bierze tekst z konfy i go czyści z numerów i innych bzdetów. I taki zostaje przekazany do wglądu. Bez upiększeń, czysta rozmowa. I pod spodem kto chce, pisze swoje zdanie. Jak jest spoko, to co się ustaliło to się robi. Jak nie, to kolejna rozmowa i bierze się pod uwagę słowa graczy.

Post Niorrda:
Z tego co widzę, to podróże na razie wywalić w czorty albo fabularnie zawiesić. Rozbicie graczy i powolne ich uciekanie. Co z tego, że się rozjadą, jak nie będą mieli z kim gadać? Dopóki nie przybędzie więcej graczy "mocnych", to ograniczyć podróże.

Admini - jedna kraina. W przypadku Wieży - część Stolicy.
Modzi/MG - jedno forum/subforum.
Adminów trochę obciąży, ale MG będą pod kuratelą, jakby coś.

Dwójki adminów? Wtedy to będzie rozbicie. Rada powinna pozostać Radą, a nie Radcami Terenowymi. Jasne jest, że admini będą się częściej komunikować między sobą, ale niech to będzie sieć pomiędzy wszystkimi, a nie nić pomiędzy dwoma.

Emisariusz Mangela to jest sprawa jasna, nawet nie ma mowy o przeciwności z naszej strony.

Fabuła... Fabuła... Mocna strona Zakonu teraz musi się jeszcze bardziej umocnić. Najpierw ustalmy, co zmieniamy a co nie. Dopiero wtedy zajmijmy się fabułą. Inaczej może nie pójść po naszej myśli...

Sorka za tryb rozkazujący, ale nie zamierzam pisać "moglibyśmy" itp. Bierzcie moje słowa jako propozycje/moje zdanie.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=22

Offline

 

#10 2010-08-01 20:05:11

 Nikoletta

http://tnij.org/gg6fhttp://tnij.org/gg6iAmazonka

Skąd: Werrizania
Zarejestrowany: 2006-08-28
Posty: 2540
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Asasynka
Praca: Zwiadowca Zakonny
Totem: Konik iha-ha!

Re: Mistrz musi odejść

Uważam jednak, że dwójki adminów (or admin+modo) czy jak to zwać, są dobrym pomysłem. Czemu? To proste - każda kraina będzie wówczas aktywna, prowadzona przez dogadujących się graczy. Jedni nie będą się za przeproszeniem wpieprzać drugim. Nie będzie chaosu.

Nie rozumiem natomiast określenia "rozbicie dzielnicowe". Nie chodzi tu o władanie danym terenem. Jeden główny admin jako zastępca...hmm Namiestnik Mistrza będzie tym owym władcą i kropka.
Myślę, że Niorddowi chodzi o usprawnienie forów/subforów, a gdy odpowiednimi krainami zajmą się odpowiednie osoby, które będą dbać o nie, pielęgnować i odpisywać grającym w wątkach przynależących do tych krain userom - to i graczy przybędzie, bo nie będą zrażeni zastojem akcji.
Taka "para" będzie się między sobą dogadywać, by nie wchodzić sobie w drogę lub zgodnie coś rozegrać.

Pozostaje kwestia MG. Z góry piszę, że się nie nadaję. Mam zbyt mało czasu na tworzenie minimisji. Poza tym mi to nie wychodzi. Bardziej skłaniam się ku administracji, tworzeniu klimatu. Pamiętacie posty "gawędziarza" - no coś w tym stylu. Nie konkretne misje, ale zabawa dla graczy piszących w wątkach, które zostałyby mi nadane. Coby gracz się nie nudził i nie czekał, aż ktoś mu z łaski swej odpisze.

Należałoby również załapać kontakt z technikami i grafikami...
O podróżach i na temat Eru jako kandydatki na namiestniczkę się nie wypowiadam, bo nie wiem.
Co do fabuły - oczywista sprawa - po uzgodnieniu teamu i całego mechanizmu (jak ma to teraz działać).

To tyle ze strony Księżniczki Różowej Słitowatości
PS w razie potrzeby napiszę kolejnego posta ;)


Karta Postaci
aKP

Fortune Favours The Bold
Born to be Wild

...wódka naturalnie przywraca pion...

Offline

 

#11 2010-08-01 23:12:27

 Dark Verreuil

Mieszkaniec stolicy

status verreuil@aqq.eu
6990996
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 715
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Kapłan
Praca: Arcykapłan Kompl. Świątynnego
Totem: Gryf
Zwierze: Czarny Kocur, Jajo Smoka Energ

Re: Mistrz musi odejść

Słuchaj Niordd.... Szanuje cię bardzo ale mam głupie uczucie że próbujesz wykorzystać obecną sytuacje i zagarnąć jakąś ważną fuchę. Sorry jeśli cie obraziłem.
Wolałbym nie zmieniać zbyt drastycznie aktualnego teamu. Prosiłbym jednak o pozostawienie mnie chociaż na funkcji arcykapłana.
Darayawus... Sam fakt mojego podboju Kushitu odnosi się do utworzenia tam suwerennego Państwa Kościelnego. Tak było uzgodnione z Mangelem... Tak samo podbój przez Argheza Irilith, przez Ski Raany itp. Mieliśmy tam być Władcami-Namiestnikami... Proste i odciąża władzę.
Myślę też że aktualny system jest odpowiedni... Administratorzy i Moderatorzy dają sobie w miarę radę... Może po prostu powołać więcej modów-pomocników. Było by to z korzyścią dla Zakonu... I bez większego zamieszania.
To tyle z mojej strony.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=27

Offline

 

#12 2010-08-01 23:24:35

 Darayawus Shiro

Bankier

status daray@aqq.eu
4050011
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 1112
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Motykarz
Totem: Niedźwiedź

Re: Mistrz musi odejść

Rozmawiałem z Mangelem właśnie. Jak to ujął... Może go nie być dzień, dwa lub miesiąc, więc postanowił przekazać mi przykazania, którymi admini mają się kierować. Oto one:

I. Nie będziesz kasować żadnego wątku, żadnego subforum i żadnego tematu na forum.
II. Jeśli coś musi zniknąć, ześlesz to do podziemnego świata "Rupieciarni Mangela", gdzie nietknięte, spoczywać będzie
III. Sadoma jest granicą, co przednim to dobre, co z anim, to banuj, a jego samego nie ruszaj, bowiem on to jest granicą ostateczną.
IV. Pamiętaj aby raz dziennie być dostępnym na komunikatorze swoim i na pw odpisywać. Przepływ informacji nigdy nie jest zły, chyba, że jest zły to wtedy jest zły.
V. Minimisje osadzaj w świecie Zakonu, używając do jej konstrukcji elementy jemu tylko właściwe, opisane w bibliotece, a leżące odłogiem.
VI. Upewnij się zawsze, że gracz ma to co opisuje i czego używa, żeby na idiotę nie wyjść.
VII. Nie kłopocz się o aKP, zmienione zostanie, zgodnie z zaleceniami już przez was przedstawionymi, a stanie się to niebawem, jak rzecze poseł Rudik.
VIII. Nawiązywanie do dawnych czasów i postaci które odeszły nigdy nie jest złe, a tylko klimatu przydaje.
IX. Pamiętaj o świętach, pełniach i innych ważnych datach, w czasie których gracze mogą więcej.
X. Postaraj się nie tracić dobrego humoru.


Cóż... Mam mieszane uczucia, co do tych przykazań. Sami przyznacie że niektóre z nich są dość śmieszne. Po za tym jeśli Szefu miał czas wymyślać coś takiego, to mógł równie dobrze wejść na Zakon... Pocieszam się jednak faktem że przecież nie bylibyśmy ludźmi nie łamiąc przykazań, więc... Coś czuję że małe rozgrzeszenie ze strony Mangela nam się od czasu do czasu przyda.
http://cubemedia.es/img/trollface.png

Co się zaś tyczy root admina, którego miał wybrać Zielonoskrzydły... Cóż Mang twierdzi że jeszcze się nie zdecydował. Zastanawia się jednak między Ski a Eru. Jednak najpierw musi z nimi pogadać. Tak więc pozostaje nam okres niepewności...

Żeby nie było że przeinaczam fakty, czy coś... Zapis oryginalnej rozmowy:http://wklej.org/id/371560/


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=44

Jeśli gracz jest za sprytny i uda mu się wyjść z walki bez szwanku to i tak zaraz mistrz gry jakoś go urządzi nawet jeśli ma to oznaczać atak chorego bociana lub zwyczajne potknięcie się tak niefortunnie, że połamała się mityczna zbroja, zniszczył miecz, pieniądze wypadły i nie można ich pozbierać, a postać stała się ciężko ranna.

Offline

 

#13 2010-08-02 06:40:43

Niordd

Mieszkaniec stolicy

6779539
Zarejestrowany: 2009-01-13
Posty: 479
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Paladyn
Totem: Sokół

Re: Mistrz musi odejść

Czytam i nie wierze. Po prostu ręcę mi opadają.
Po kolej:
Shiro - "Przede wszystkim Niordd i Fall... Nie jestem pewien czy odważył bym się zostawić Wam coś bez większej kontroli. Boję się też że te dwójki mniej, lub bardziej świadomie mogą próbować ugrać coś dla siebie. No i dochodzi jeszcze problem z "rozbiciem dzielnicowym" które wczoraj zaproponował Mangel. Czy historia nie nauczyła nas już że to jedynie osłabia kraj?" -

Tragedia. Ugrać coś dla siebie...? A co tu można ugrać?! TO....JEST....P...B...F! Rozbicie dzielnicowe? Kraj? No dokładnie, zamierzałem sprzedać krzyżakom pomorze i wydać na dziwki. Shiro, zejdź na ziemie. Zakon to nie kraj, tylko pbf. PBF bez żadnej wartości materialnej - ludzie którzy tutaj są, nic sobie nie ugrywają, tylko robią to, bo sprawia im to przyjemność. Co wy myślicie, że jak ktoś jest adminem to laski przed nim majty przez głowe zrzucają...? To jest tylko i wyłącznie odpowiedzialność i ciężka robota. Na dodatek nie wiem, na jakiej zasadzie bałbyś się coś oddać mi i Fallowi pod kontrole(przypominam, że jako Mod mam więcej doświadczenia niż ty. A za Falla nie musze ręczyć, bo robią to jego własne posty.) ale to twoje zdanie i je szanuje. Co do wyłączności, zapraszam do podsumowania, tam to skomentuje globalnie.

Arghez - Zamierzam być całkowicie szczery. Czasy kiedy to się doceniało już mineły, jednak i tak napiszę co myśle - W moim mniemaniu nie nadajesz się na Admina(puki co?). Mod - owszem. Po prostu uważam twój styl za bezpłuciowy, będący marną imitacją Zefira(nie celową oczywiście, bo chyba nie miałeś okazji go poznać.). Tyle.

Gasparze - Właśnie o to chodzi. Niech nie gadają, a stawiają na akcje - wartka akcja wśród 6-7 graczy jest zdecydowanie lepsza niż zastoje wśród 20stu. Ludzie otwórzcie oczy! Pokażcie mi chociaż ze 3 minimisje które zostały zakończone. Wszędzie pełno nieskończonych wątków, postacie są w 214123123 miejscach naraz. Z tym TRZEBA zrobić porządek.
Rozbicie, kolejny.
Zakon - to - nie - zasrany - kraj. To jest forum fantazy i potrzebuje ludzi z wyobraźnią a nie durnej hierarchii.
I wiesz? Mój pomysł ma znaczną przewagę nad twoim "niech zostanie jak jest". Bo źle się dzieje tak jak jest. A właściwie nic się nie dzieje.


Nikol - Admin nie ma robić minimisji i się rozdrabniać na szczegóły. Owszem, może. Ale od tego będzie miał modów. Admin ma czuwać nad swoją krainą wraz z drugim. Dodawać lokacje. Budować spójność fabularną wewnątrz krainy nad którą panuje etc. głównie poprzez pracę z modami. Więc do tego jak najbardziej się nadajesz ; ]

Dark - Niiieee...No co ty. Proponując siebie na Admina wcale nie próbuje zgarnąć ważnej fuchy. Tylko wy coś mylicie. Już o tym pisałem - to nie jest coś superaśnego, czym będzie się można chwalić kumplom. Admin/mod nie ma z swojej roboty nic, prócz satysfakcjii. Zaproponowałem siebie i Falla, bo bardzo subiektywnie patrząc, nie widzę innych poważniejszych kandydatów! Mało tego! Ja bym był bardzo zadowolony, jakby się znalazł jakiś sensowny Admin, który by ruszył dupe i coś pisał, jednak jedyny który to zrobił, właśnie w tym temacie napisał, że musi odejść.( I tym samym moja postać ma znikomą szansę na grę). Moja "fucha" jak to pięknie ujołeś dojdzie do skutku tylko i wyłącznie, jeżeli system dwóch adminów przejdzie. W innym wypadku, nie masz co się obawiać - wszystkie laski lecące na kolorek nicku są twoje.

"Myślę też że aktualny system jest odpowiedni... Administratorzy i Moderatorzy dają sobie w miarę radę..." - to pozostawiam bez komentarza. Nawet nie sapne ze zrezygnowania.

Podsumowanie:
System dwóch adminów. Dla czego jest dobry...? Bo każdy z nas, jest inny. Każdy ma inne pomysły. Więc nie można ich zamknąć w jednej koncepcji i tyle...Krainy będą odpowiadać charakterą postaci i dostosowywać się do ich potrzeb. Ktoś będzie chciał rozpisywać się o bitwach - pójdzie do walko-landi. Ktoś pić herbatkę - herbatkolandia i tak dalej. Dwójki zapewnią płynność(czego aktualnie NIE MA. Już pomijam płynność. Ogólnie jakakolwiek aktywność).

Decyzja jest Manga - jakakolwiek nie będzie - niech będzie szybko. Nie ma co tracić czasu.

I jeszcze jedno, bo zapomniałem z rozstrzepania o kimś bardzo ważnym, do kogo nie mam właściwie żadnych zarzutów jako Moda i który został tutaj zapomniany(a na forum jest...ho ho). Krag. Powinien również dostać jakieś ważne stanowisko w jednej wizji czy drugiej.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=114

Offline

 

#14 2010-08-02 08:49:02

 Dark Verreuil

Mieszkaniec stolicy

status verreuil@aqq.eu
6990996
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 715
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Kapłan
Praca: Arcykapłan Kompl. Świątynnego
Totem: Gryf
Zwierze: Czarny Kocur, Jajo Smoka Energ

Re: Mistrz musi odejść

Ale czy ty wiesz ilu tych adminów będzie? Uwież nie chce ci się liczyć.
Admin nie jest jednostką hurtową. Ma być nieliczny, wyjątkowy, inteligentny, obeznany w świecie gry i mogący poświęcić stronie resztki wolnego czasu.... Dlatego nawet nie startuje na takie stanowisko i w zupełności wystarczą mi stare śmieci.
Niordd samym stwierdzeniem że prócz siebie i Falla nie dostrzegasz innych dobrych kandydatów jest śmieszne. Zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz bo ja widzę wiele osób które mogłyby cię na tym stanowisku zastąpić.
Zresztą, nie mam zamiaru się kłócić... Ten temat jest nie po to. Mamy wszystko ustalić? Zgoda. Ale bez zgrzytów i wzajemnych nietolerancji. Przepraszam jeśli Niordd jeśli muszę.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=27

Offline

 

#15 2010-08-02 13:51:59

 Darayawus Shiro

Bankier

status daray@aqq.eu
4050011
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-01-19
Posty: 1112
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Motykarz
Totem: Niedźwiedź

Re: Mistrz musi odejść

Niordd... Chciałem tu napisać że "rozwaliłeś" mnie swoimi słowami. Ale... ty mnie nimi "rozjebałeś". Cóż... Ja jestem fundamentalistą. Wszyscy to wiedzą, bo i też nigdy nie ukrywałem tego tak samo jak i przyznawałem że jestem idiotą. Ale ty przebiłeś mnie. Pozwól więc że pochylę przed Tobą czoło i przeproszę Cię szczerze za to iż użyłem tak skomplikowanych przenośni, których Twój umysł nie mógł zrozumieć. Jednocześnie jest mi też niezmiernie przykro iż Bóg nie wyposażył w umiejętność rozumienia ironii, sarkazmu oraz rozróżniania tekstów pisanych półżartem. od tych całkiem poważnych...

Ehh to takie kłopotliwe, ale spróbuję wyjaśnić...

Po pierwsze... Mangel wpompował w Zakon tyle pieniędzy, że właściwie trzy osobowa rodzina była by w stanie wyżyć za tę sumę DOSTATNIO! Nie waż się więc mówić że forum to nie ma żadnej wartości materialnej... Nigdy.
Oczywiście nie twierdzę że admini będą chcieli rozkraść Zakon materialnie. Z resztą nawet oni nie będą mieli dostępu do połowy funkcji technicznych. Tak przynajmniej powiedział Mangel.

Po drugie... "Rozbicie dzielnicowe" było przenośnią zastosowaną przez Mangela, a ja ją tylko podchwyciłem. Myślałem bowiem że każdy podchwyci ją z równą łatwością, co wcześniej ja. Chodziło tu o to, że jeśli podzielimy Zakon na dwójki adminów, tak jak ty to proponujesz, każdy admin będzie ustalał swoje prawa we własnej "dzielnicy" (UWAGA DLA NIORDDA:Przez "dzielnice" mam na myśli działy, które admini dostaną na wyłączność)[/b] Wiem że proszę Cię o ciężką rzecz, ale spróbuj sobie to wyobrazić...
Każda dwójka adminów obejmuje jakieś państewko. Wydaje się być w porządku, ale! Co z graczami? Podzielisz ich po równo? A co jeśli Ci gracze nie będą chcieli grać akurat w tym państwie i z tym Adminem, bo go przykładowo nie lubią? Albo wiedzą że odpisuje raz na jakiś czas. Każesz im tam siedzieć na siłę, czy może przesiedlisz ich gdzie indziej? Podpowiem Ci: Pierwsza opcja pozbawi nas graczy, a druga sprawi że gdy jedni admini będą mieli roboty do zajebania, drudzy będą sobie bezczynnie siedzieli. A co z nowymi? Mają zaczynać w Zakonie. Zakładam że objęli by go Gerard i Ski... Skazujesz ich na zajmowanie się wszystkimi kurczakami? A może będziesz ich wypierdalał do innych ziem? Może od razu zacznij germanizacje...(UWAGA DLA NIORDDA: To był sarkazm) Albo może monopol na graczy wprowadzimy? Admini będą się wymieniać graczami jak pokemonami. (UWAGA DLA NIORDDA: To też był sarkazm)

Jeśli zaś chodzi o "ugrywanie zysków dla siebie". Rozumiem że to była zagadka dla Ciebie, ale chodziło mi tu o pewną niepewność, czy aby czasem wszyscy admini będą sprawowali swe rządy dobrze. To tylko moje przypuszczenia, ale chyba większość z adminów i modów będzie chciała rozwijać swoje postaci dalej. W końcu czemu mieli byśmy się nie bawić, tylko dawać zabawę innym. Więc jeśli podzielisz adminów na dwójki i roześlesz na cztery strony świata, to wiesz co będzie. Jedynym, który będzie mógł odpisywać np w misji czy wątku przygodowym, będzie jego współpartner, z którym ma się tak dobrze rozumieć. tylko patrzeć jak pojawią się głosy "On znalazł x sztuk złota bo jest adminem!", "Udało mu się wyjść bez szwanku, bo jest MG admina". Oczywiście wątpię, by tak się działo w rzeczywistości, ale nie mam użerać się z graczami. Chociaż... Najbardziej podejrzewał bym zawsze Argheza (UWAGA DLA NIORDDA: To była ironia)

Oczywiście możesz powiedzieć że w jednej lokacji, będzie to samo, ale tutaj będzie przynajmniej wybór z wielu adminów i mg więc w razie jakichkolwiek zastrzeżeń, można go zmienić co z łatwością uciszy graczy.

Co tam jeszcze do mnie piłeś, a tak! Rozprawka "Admin - obowiązek czy raczej przyjemność". Nigdy nie prosiłem się o bycie adminem, tak samo jak i nie chciałem zostać MG. To niestety stos przykrych obowiązków, a ja jestem leniwy. Być może też negocjacje co do mojego MG-owania trwały kupę czasu. Dlaczego Ci to piszę? Żebyś wiedział, iż jak napiszę co innego, to to na pewno jest ironia, bądź żart sytuacyjny. Nie bardzo mi się chce umieszczać dla Ciebie stosownej informacji, za każdym razem, gdy żartuje... Przy okazji... Tekst o nieoddaniu władzy w ręce Twoje i Falla, był właśnie dowcipem pijącym do fabularnej niepoczytalności Falliana.

Jednak żeby nie było, że biorę z Ciebie przykład i próbuję tylko gryźć na oślep niczym szczeniaczek. W punktach wypiszę to, z czym się z Tobą zgadzam.

-Porządek co do teamu. Na prawdę trzeba pozbyć się tych, co nie zamierzają pomagać.
-Arghez nie nadaje się na admina. Tak samo jak ja. Jesteśmy za bardzo zżyci z naszymi postaciami i może okazać się że nie potrafimy spojrzeć na jakiś aspekt globalnie.
-Obecnie nie mamy żadnego admina. Ci co są z nazwy, nie robią nic.
-Oraz te pomniejsze racje dotyczące przydatności Nikol i Kraghta i decyzji Mangela.

A na koniec powiem jeszcze raz że nie chcę być adminem. Nie pozwolę jednak by ktoś zrobił tu burdel, a potem zniknął do następnych wakacji, bo raz że lubię to forum a dwa że prosił mnie o to Mangel. Jeśli on wróci, to od razu rezygnuje z tej "fuchy". Na prawdę chciałem się tu tylko bawić pisząc posty z ciekawymi ludźmi... Być może to dlatego tęsknie za starymi czasami...


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=44

Jeśli gracz jest za sprytny i uda mu się wyjść z walki bez szwanku to i tak zaraz mistrz gry jakoś go urządzi nawet jeśli ma to oznaczać atak chorego bociana lub zwyczajne potknięcie się tak niefortunnie, że połamała się mityczna zbroja, zniszczył miecz, pieniądze wypadły i nie można ich pozbierać, a postać stała się ciężko ranna.

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora