Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#226 2011-01-18 21:35:27

 Arghez

Bogowie są niczym

status arghez@aqq.eu
12005268
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 1256
Punktów :   
Rasa: Upadły Anioł
Praca: Grabarz
Zwierze: Blador, Save

Re: Pokój ArcyKapłana

Arghez dalej wpatrywał się w zawartość kaplicy.
- Tak przybyłem by poinformować o tym że zabieram wszystko co przydatne z krypty. Sądziłem że jeśli tylko się tam zbliżę rzuci się na mnie setka... Wtedy już roztrzaskanych na kawałki... strażników. Więc po prostu chciałem powiedzieć byś nie wysyłał tam ludzi przez najbliższy czas. Translokacja trochę trwa... Ale chyba tyle to wiesz sam.
Upadły spojrzał na kikut ręki.
- Podczas wystąpień chyba będę już kompletny. Chcesz zobaczyć w jaki sposób to osiągnę?


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=34
(\_/)
(O.o)
(>A<)*
[]RG[]
Copy and paste this Bunny into your signature to help Arghez gain world domination!

Boku wa bakemono, datteie kedamono!

Offline

 

#227 2011-01-18 21:41:31

 Dark Verreuil

Mieszkaniec stolicy

status verreuil@aqq.eu
6990996
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 715
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Kapłan
Praca: Arcykapłan Kompl. Świątynnego
Totem: Gryf
Zwierze: Czarny Kocur, Jajo Smoka Energ

Re: Pokój ArcyKapłana

Spojrzał na Argheza i pokręcił głową w zamyśleniu.
-Słuchaj Arghez. Mnie się czci, moje słowa zapisują w księgach zabezpieczanych magią, ilustrują mnie w księgach historycznych, oddaje pokłony, całuje stopy i dłonie... Ale rozkazy wykonują inni. Naturalnie mogę powiedzieć Dowódcy Straży Świątynnej i Wielkiemu Inkwizytorowi że mają się nie zbliżać do Krypty, ale ostatecznie widząc tam coś niepokojącego i tak cię dorwą i Arghez, wiesz równie dobrze mimo megalomanii że nie dasz im rady.
Podczas rozmowy stukał palcami po blacie biurka. Widocznie bardzo się nad czymś zastanawiał. Nie trawił tego całego Timmona. Ale, na razie będzie musiał się wstrzymać z działaniami.
Uśmiechnął sie do Argheza dając mu do zrozumienia że nie chce wiedzieć "jak to osiągnie"


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=27

Offline

 

#228 2011-01-18 22:22:05

 Arghez

Bogowie są niczym

status arghez@aqq.eu
12005268
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 1256
Punktów :   
Rasa: Upadły Anioł
Praca: Grabarz
Zwierze: Blador, Save

Re: Pokój ArcyKapłana

- Faktycznie jeden Arghez to za mało by pokonać Twoją gwardię... Ha... - Znów zaśmiał się cicho od nosem - Ja bym już nie przeszkadzał o przenajilustrowniejszy.
Tuż za plecami Upadłego otworzył się portal o idealnych kształtach by zmieścił się tam Anioł w jego stroju.
- A i tak rada, chcesz mocniejszych skrzydeł? Zrób to co ja, zwiąż je... To taki przyjacielski gest na pożegnanie. Więc do zobaczenia... Niedługo wyślę do Ciebie kogoś w sprawie szerzenia wiary w Irilith. Żegnaj... - Powiedział przechodząc przez portal co dało nijaki efekt echa w jego głosie.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=34
(\_/)
(O.o)
(>A<)*
[]RG[]
Copy and paste this Bunny into your signature to help Arghez gain world domination!

Boku wa bakemono, datteie kedamono!

Offline

 

#229 2011-02-08 14:07:43

 Dark Verreuil

Mieszkaniec stolicy

status verreuil@aqq.eu
6990996
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 715
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Kapłan
Praca: Arcykapłan Kompl. Świątynnego
Totem: Gryf
Zwierze: Czarny Kocur, Jajo Smoka Energ

Re: Pokój ArcyKapłana

Wpadł do komnat ciągnąc za sobą cały orszak urzędników. Wszyscy jak na złosc byli zniewieściałymi kapłanami i cholernymi pesymistami.
Dark podszedł do drzwi i począł szukać odpowiedniego klucza.
-Wasza Ekscelencja nie może ryzykować... To Wojna... To nie miejsce dla głowy Światyni.
Dark przemilczał owe słowa i pchnął drzwi do okrągłej komnaty. Orszak kapłanów wlał się tam za nim. Między nimi przecisnął się Dain. Pokrecił głową i odebrał od Darka jego szatę. Odwiesił ją na wieszak i razem z Arcykapłanem podszedł do ołtarza na którym spoczywały miecz, zbroja oraz sztylet.
-Wasza Ekscelencjo! Wasza Ekscelencja nie...
-Co Nie?! Nie mogę?! Spróbuj mi zabronić! Wszyscy spróbujcie! Wynoście się stąd natychmiast... Bo wszystkich każę zlustrować inkwizycji!
Słowa podziałały aż nadto skutecznie. Zaraz kaplica pozostała pusta.
-Dain. Pomóż mi.- powidział łagodniej do Gwardzisty.
Krasnolud kiwnął głową i ujął napierśnik. Już po chwili Arcykapłan stał ubrany w swoja generalska zbroję. Przy pasie swobodnie zwisał miecz i sztylet. Strzelił karkiem i uśmiechnął się do krasnoluda.
-Pilnuj póki nie wróce... A jeśli od razu nas wyślą, dopilnuj żeby te pijawki nie zgładziły mojego Wielkiego Elektora... Ufam tobie.
Po tych słowach ujął płaszcz i zapiął na ramionach. Opuścił Świątynie i pognał na koniu w otoczeniu dwóch gwardzistów.

***

Jednego zwyczajnego by ktoś powiedział dnia, w świątyni zapanował chaos.
Dain wchodził po schodach wieży Arcykapłana jak co rano na kawę. Zawsze był ulubieńcem jego Świątobliwości... No i jego osobistym Gwardzistą. W końcu pokonał schody stając przed Wrotami do jego komnat. Pchnął jedno skrzydło drzwi i wszedł do holu.
Był żołnierzem. Jego mózg pracował mimo woli na podstawie analizy faktów. I coś zaczęło mu się nie zgadzać. Nie czuł woni mielonej kawy którą zwykle czuł o tej godzinie.
-Dark!- krzyknął i nie doczekał się odzewu.- Dark! Gdzie jesteś!- złe myśli zaczęły kotłować się w głowie krasnoluda. Czym prędzej pognał do pokoju Jego Świątobliwości i wparował tam bez zahamowań. "Śpi" pomyślał widząc anioła w swoim łożu. Wzdrygnął się z zimna gdy spojrzał na otwarte okno. Podszedł do niego i zamknął je. Znów spojrzał na Arcykapłana. Jego twarz była inna niż zwykle, jakby pełna strachu i bólu. Dain podszedł ostrożnie do Jego Świątobliwości i szturchnął go. Nagle gwałtownie cofnął rękę i niemal się przewrócił. Przełknął ślinę i pokręcił głową. Wybiegł z komnat jak najszybciej. Musi kogoś znaleźć.
Nie minęła chwila a do pokoju wbiegło kilku kapłanów ewidentnie czymś przerażonych. Ostatni wraz z krasnoludem-gwardzistą wszedł lekarz. Podszedł on do Arcykapłana który nie zmienił pozycji i położył mu dwa palce na szyję. Odczekał chwilę i zaraz także podniósł jedną powiekę. Wykonał jeszcze kilka czynności po czym odetchnął głęboko i odwrócił się do zebranych.
-Jego Ekscelencja nie żyje. Zmarł w nocy... Jednak nie z przyczyn naturalnych.- powiedział do najdostojniej ubranego kapłana.
Ten spojrzał po innych i zaraz przeniósł wzrok na lekarza.
-Jeśli nie umarł z przyczyn naturalnych... To co? Ktoś go zamordował?- zapytał. Był człowiekiem. Młodym człowiekiem który miał nadzieje że nie dojdzie do takiej sytuacji za jego życia.
-Prawdopodobnie został otruty. Jednak równie dobrze możemy przypuszczać ze został uduszony... Jednak pewne jest że ktoś chciał jego śmierci... I udało się mu.
Wielki Elektor westchnął w żalu. Spojrzał na Daina i podszedł do niego. Krasnolud płakał jak małe dziecko oparty o ścianę.
-Dain... Dain, spójrz na mnie. krasnolud leniwie podniósł wzrok na aktualnie najwyższego kapłana- Idź się wyśpij. Jeśli będziesz potrzebował rozmowy, wiesz gdzie mnie szukać.- krasnolud pokiwał głową i wyszedł. Nie wiadomo czy z powodu konieczności słuchania rozkazów przełożonych czy dlatego że zgadzał się z myśleniem Elektora.
Do Wielkiego Elektora podszedł ceremoniarz.
-Panie, obowiązki nas wzywają.
Człowiek pokiwał głową i wyprosił wszystkich z komnat. Został tylko on i ceremoniarz. Skinęli na siebie głowami i podeszli do ciała Arcykapłana. Odkryli go i ubrali w szaty Arcykapłańskie i podali mu dożylnie płyn balsamujący. Ceremoniarz zdjął sygnet z dłoni Arcykapłana i położył na ładnym stoliku przykrytym białym obrusem. Poszedł zaraz po pieczęć jego Ekscelencji i położył ją na tym samym stoliku. Nasunął pierścień na srebrny pręt i podał Wielkiemu Elektorowi młotek i dłuto. Dłutem przerwał on wzór herbowy na złotym pierścieniu. Następnie uderzył w niego samym młotem zgniatając go. Tym samym dłutem powtórzył czynność na pieczęci Arcykapłana.
-Zapieczętuj Prywatną Kaplicę Jego Świątobliwości, jednak wyjmij z niej czerwone szaty.- powiedział wielki Elektor i sam zapieczętował resztę komnat.
Ubrali Arcykapłana w szaty czerwonej barwy i przywołali akolitów. Ci wzięli go na przygotowane w tym celu nosze i znieśli do Świątyni. Znieśli go przed główny ołtarz.
-Nie myślałem że tego dożyje.- powiedział do ceremoniarza Wielki Elektor.
-Nikt z nas nie podejrzewał.- odpowiedział elf, ceremoniarz Jego Ekscelencji.
Razem spojrzeli przez okno które było otwarte. Czyżby kto tędy uciekł? Rozmyślenia przerwał dźwięk dzwonów. dzwonów nie tylko w dzielnicy Świątynnej. Dzwonów w całym Quidsors. A może nawet na całych ziemiach zakonu. Arcykapłan umarł. Pytanie dlaczego i kto chciał jego śmierci.


http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=27

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora