Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#151 2007-01-26 10:51:21

Grogo

Legendarny

9316351
Skąd: U boku Moroka
Zarejestrowany: 2006-11-24
Posty: 394
Punktów :   

Re: Kowal Runiczny

- Witej Wiz... Przechodziłem i usłyszałem "rozdaj wszystkim" więc wpadłem, się dowiedzieć o co chodzi...


Put your trust in stone and iron – stone and iron have always been true friends of the Dwarfs.

Offline

 

#152 2007-01-26 10:52:10

 Mangel

http://tnij.org/gbnehttp://tnij.org/gb0f

status mangel@aqq.eu
7659312
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 1762
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Dowódca gwardii Avarone
Praca: Mistrz Zakonu
Totem: Gryf
Zwierze: Żywiołak many
WWW

Re: Kowal Runiczny

Anioł wrócił po jakiejś pół godzinie, miał ze sobą jakiś zwój.
- Wizard, to jest projekt miecza który jest mi potrzebny od zaraz- powiedział na wstępie- do jego wykonania będziesz musiał użyć całkiem nowego stopu którego recepturę masz na tej kartce- wręczył kowalowi małą karteczkę zapisaną równym urzędniczym pismem- kiedy już skończysz z wykonaniem chce abyś zamiast runy wyrył na rękojeści ten symbol- położył na ladzie metalową brosze

http://img181.imageshack.us/img181/2369/znakzu0.jpg



- Plany- powiedział rozkładając papirus- są dość stare i nie uwzględniają nowych narzędzi i form produkcji dlatego proszę abyś postępował według wzoru i nie używał niczego czego tu nie ma, kiedy skończysz miecz powinien wyglądać tak...

http://img223.imageshack.us/img223/3364/37auf1.jpg



- Możesz umieścić runy na klindze, ale tylko trzy nie więcej, postępuj zgodnie z instrukcjami a pożyjemy na tyle długo żebym mógł Ci zapłacić...- uśmiechnął się blado- aha... strzeż receptury, ten stop nazywa się omfalos i jest dość skomplikowany, wszystkie potrzebne Ci materiały masz już na zapleczu, do produkcji miecza użyj wszystkiego co dostałeś. Jeśli mogę, prosiłbym żebyś zabrał się do tego od razu...- przegnał się i wyszedł a Wizard zaczął czytać recepturę...

" Witaj kowalu- przeczytał na karteczce z recepturą na tajemniczy omfalos- na wstępie musze Ci przekazać że stop jaki uzyskasz w wyniku postępowania według moich wskazówek będzie istota myślącą, co oznacza że kiedy już skończysz miecz będzie żył. Na twoim zapleczu zostawiłem pół funta złota, funt mirchitu, dwa 1 litrowe słoje rtęci, jedną 1 funtową sztabę miedzi, 1,5 funta srebra, 1 uncje platyny, 1 duży szmaragd z skazą, cztery perły i buteleczkę mojej krwi. Szmaragd wpraw jako głownie, ostrzejszym szlifem na wierzch, perły umieść po obu stronach rękojeści, po 2 na każdej stronie. Następnie..."- Wizard postanowił dokończyć czytać w bardziej ustronnym miejscu, kiedy skończył zabrał się do pracy z taką ostrożnością jak gdyby losy świata leżały w jego rękach, co wnioskując z wypowiedzi i zachowania Mistrza było prawdą...


http://tnij.org/hdnq

Pamiętaj Guest, anioły widzą wszystko.

Offline

 

#153 2007-01-26 11:04:00

Grogo

Legendarny

9316351
Skąd: U boku Moroka
Zarejestrowany: 2006-11-24
Posty: 394
Punktów :   

Re: Kowal Runiczny

- Witej Wiz... Przechodziłem i usłyszałem "rozdaj wszystkim" więc wpadłem, się dowiedzieć o co chodzi...


Put your trust in stone and iron – stone and iron have always been true friends of the Dwarfs.

Offline

 

#154 2007-01-26 19:56:00

Wolfwood

Szamanka

10291616
Zarejestrowany: 2006-10-28
Posty: 354
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Szamanka
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

- Zgłaszam się po krzyżyk.


Yet the night and the silent water
Still so dark

Offline

 

#155 2007-01-26 19:57:00

 black_wizard

Kowal Runiczny

1703051
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 424
Punktów :   
Rasa: Człowiek (?)
Profesja: Kowal Runiczny
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

Kowal stwierdził, że do tak poważnej pracy będzie musiał zrobić coś, do czego praca na rzecz Zakonu nie zmusiła go nigdy przedtem. - Farha, Lejek, Fenrir, przecfzytajcie przepis i sprawdzajcie, czy dobrze mi idzie. - Kowal nie powiedział już ani słowa. Zdjął koszulę, buty i spodnie. Siedząc tylko w przepasce na biodrach medytował. Długo wpatrywał się w leżące przed nim składniki. - Jesteście zbyt cenne, żeby zanieczyścić was moimi brudnymi rękami. - Kowal skupił się do granic swoich możliwości. Powoli na ciele zaczęły pojawiać się czerwone linie tworząc zawiłą i krętą plątaninę. Linie były coraz wyraźniejsze. Po chwili pękły. Krew powoli sączyła się ze wszystkich ran. Ingrediencja uniosły się w powietrze, i zawirowały. Wstęga z krwi kowala powoli oplatała każdy element z osobna. Stop formował się w ostrze.  Perły osadzały się na swoich miejscach. - No, mieczu chyba pora ożyć. - Kowal z trudem wstał. Rany powoli zasklepiały się. Chwycil miecz za gorącą jeszcze rękojeść, sprawnym ruchem wbił w nią szmaragd. - Dzień dobry. Jak minęła podróż do naszego wymiaru?

Offline

 

#156 2007-01-26 20:02:08

Grogo

Legendarny

9316351
Skąd: U boku Moroka
Zarejestrowany: 2006-11-24
Posty: 394
Punktów :   

Re: Kowal Runiczny

- No, no, no... Ciekawy mieczyk - powiedział po dłuższej chwili przygladania się - Ale tak właściwie to po krzyżyk przyszedłem... Jednak myusisz mi ten miecz pokazać bardziej szczegółowo...


Put your trust in stone and iron – stone and iron have always been true friends of the Dwarfs.

Offline

 

#157 2007-01-26 23:00:00

 bezimmienny

Duch

9802531
Skąd: Pszczyna
Zarejestrowany: 2006-12-22
Posty: 42
Punktów :   
Rasa: Duch
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

cze Wiz jak tam? ja po krzyzyk przypelzem

Offline

 

#158 2007-01-27 09:28:45

 Mangel

http://tnij.org/gbnehttp://tnij.org/gb0f

status mangel@aqq.eu
7659312
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 1762
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Dowódca gwardii Avarone
Praca: Mistrz Zakonu
Totem: Gryf
Zwierze: Żywiołak many
WWW

Re: Kowal Runiczny

Anioł wleciał do kuźni przez okno w dachu.
- Witaj Wizard...- jego ruchy były powolne i nieskordynowane, widać było żę od wielu dni nie spał- Musze zabrać miecz i uciekać... obowiązki naglął- kiedy zobaczył miecz poczuł że napięcie opada- doskonale się spisałeś...- podał kowalowi żelazny młot- to powinno Ci wynagrodzić prace- wziął miecz do ręki, jego skrzydła, oczy i szmaragd w głowni miecza zalśniły zielonym światłem- Na prawde świetnie się spisałeś...- wyleciał przez okno.


http://tnij.org/hdnq

Pamiętaj Guest, anioły widzą wszystko.

Offline

 

#159 2007-01-28 12:43:38

Grogo

Legendarny

9316351
Skąd: U boku Moroka
Zarejestrowany: 2006-11-24
Posty: 394
Punktów :   

Re: Kowal Runiczny

- Witej Wizardzie! - zawołał wchodząc. Na ladzie położył swoje wysłużone, aczkolwiek niezniszczone i wyczyszczone pancerne buty z quipstali - Możesz mi z tego zrobić pożądne pancerne rękawice? Takie żeby nie krępowały zbytnio ruchów. Mogą być kolcze, chyba że masz jakiś lepszy pomysł. Co powiedziałbyć na folgowe?


Put your trust in stone and iron – stone and iron have always been true friends of the Dwarfs.

Offline

 

#160 2007-01-28 13:59:35

Wolfwood

Szamanka

10291616
Zarejestrowany: 2006-10-28
Posty: 354
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Szamanka
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

- Ahh, ileż można czekać.. - powiedziała anielica - Wiz, biorę krzyżyk, a tu masz mój miecz - położyła go na ladzie. - Podczas mojej podróży trochę się zniszczył, mam nadzieję, że naprawisz go za jakąś godziwą cenę. A tymczasem ja lecę, odbiorę go kiedy będzie gotowy.


Yet the night and the silent water
Still so dark

Offline

 

#161 2007-01-29 20:06:07

 black_wizard

Kowal Runiczny

1703051
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 424
Punktów :   
Rasa: Człowiek (?)
Profesja: Kowal Runiczny
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

Grogo, nie dodałem ani grama materiału od siebie, no, może kawałkami skóry, więc płacisz tylko pięćdziesiąt dukatów. - Położył na ladzie połyskujące w świetle lamp rękawice wykonane z kółeczek tak drobnych, że całość przypominała delikatną tkaninę. - Mam nadzieję, że to wystarczy.

Woolfie, twój miecz... Po prawdzie, to mogę Ci z niego pogrzebacz zrobić. Co ty na to? Jeśli się zgodzisz, wykonam całkiem nowe ostrze. Może z lekkimi... usprawnieniami. Co ty na to?

Offline

 

#162 2007-01-29 20:16:58

Grogo

Legendarny

9316351
Skąd: U boku Moroka
Zarejestrowany: 2006-11-24
Posty: 394
Punktów :   

Re: Kowal Runiczny

- Świetna robota - powiedział nakładając rękawicę i oglądając ją z błyskiem w oku - Piękne - położył 50 dukatów na ladzie odszedł nie odrywając wzroku od rękawic...


Put your trust in stone and iron – stone and iron have always been true friends of the Dwarfs.

Offline

 

#163 2007-01-30 16:27:04

Wolfwood

Szamanka

10291616
Zarejestrowany: 2006-10-28
Posty: 354
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Szamanka
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

- Dobra, może być i nowe. Ale ma być dokładnie taki sam jaki był wcześniej.


Yet the night and the silent water
Still so dark

Offline

 

#164 2007-01-30 17:37:30

 black_wizard

Kowal Runiczny

1703051
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 424
Punktów :   
Rasa: Człowiek (?)
Profesja: Kowal Runiczny
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

Woolfie, a co byś powiedziała na coś specjalnego? Mam już nawet pomysł... Miecz pasowałby do ciebie. Może zamiast tego zgrzebła proponuję miecz jednoręczny z ostrzem w kształcie mocno wydłużonego liścia, albo rapier podobny do tego, któym włada moja Lunathrien. Do tego specjalny motyw korzenia na całej klindze, który byłby pewnego rodzaju... sekretem twojej broni. Co byś na to powiedziała? Ten miecz do ciebie nie pasował.

Offline

 

#165 2007-02-01 22:16:26

Wolfwood

Szamanka

10291616
Zarejestrowany: 2006-10-28
Posty: 354
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Szamanka
Totem: S=5; W=5; Sz=5; I=5; M=5; U=0
Zwierze: 0%

Re: Kowal Runiczny

- Widzisz, ten miecz był moim przyjacielem. Ale skoro musisz się już ze mną droczyć, to weznę tten, który proponujesz, bo pomysł mi się w sumie podoba. Aczkolwiek przyzwyczaiłam się już do walki mieczem dwuręcznym. Z resztą, rób co chcesz. Cokolwiek nie powiem to się przyczepisz. Aha, jak możesz to wpraw w klingę te zęby-położyła na ladzie 10 zębów niedźwiedzia-To coś w rodzaju amuletu.

Ostatnio edytowany przez Wolfwood (2007-02-01 22:16:52)


Yet the night and the silent water
Still so dark

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora