Zakon Światła Ostoja Fantazji

  • Pamiętniki
  • Galeria

Reklama

  • Rudik - portfolioKroniki Fallathanu - Najlepszy MMORPG Tekstowy

Gazeta

  • Przesuń w dół scrollem by przeczytać resztę!
    Czytaj więcej...
Facebook ZakonnyRSS

Ogłoszenie

Sprawdź fazę księżyców! Posłuchaj herolda! Pokaż list gończy! Sprawdź warunki pogodowe! Zbieraj zioła!
Posłuchaj adepta świątynnego! Sprawdź tablice projektową! Czytaj nagłówek gazety!

Całe forum Zakonu Światła podlega ochronie praw autorskich! Wszystkie prawa zastrzeżone! / All rights reserved!
przerwynikprzerwynik


Optymalne przeglądanie forum umożliwia przeglądarka Opera!

Jesteś nowy/a/e? ABC Zakonu! - kliknij a wiele zrozumiesz!


Aktualnie odbywa się EVENT! Początek w TYM MIEJSCU! Każdy chętny jest proszony o napisanie tam posta który informuje o przybyciu postaci.
przerwynikprzerwynik

Zarząd przypomina o powszechnym obowiązku wypełnienia zakładki "Komunikatory" w profilu. Nie wywiązanie się może wiązać się z przykrymi konsekwencjami, oraz utrudnieniami w grze.
przerwynikprzerwynik

przerwynikprzerwynik


#91 2009-07-23 10:38:52

 Samuel Gorwant

Pancermistrz i Instruktor Walk

status grom79
8660942
Call me!
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 139
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Barbita
Praca: Karta
Totem: S=6, W=5, Sz=5, M=4, I=5, U=0
Zwierze: 36%
WWW

Re: Dom Grzmotów

- Co byś proponował krasnoludowi za zwierza? - zapytał krasnolud.
- Ma to być do polowania, z czym sam niestety sobie nie radzę, gdyż nie jestem myśliwym. Ma to również być wierne i czujne, gdyż na podróże nie będę go brał większe, tylko zazwyczaj będzie pilnować domu. Masz propozycje? - wyjaśnił Sam, kończąc zdanie pytaniem.

Offline

 

#92 2009-07-24 20:48:30

 Lejsu

Treser bestii

3988541
Skąd: Kamienna Góra
Zarejestrowany: 2008-01-31
Posty: 936
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łowca/Tropiciel
Praca: Treser
Totem: Dzik

Re: Dom Grzmotów

-Cóż... - podparł brodę dłonią - Niech pomyślę. - podrapał się drugą ręka po czuprynie - Dla karsnoluda ... dobre do polowań ... pilnującu domu pod nieobenośc pana. Myślę, że ryś byłby w sam raz. Z pozostawieniem go samotnego nie byłoby problemu. Z polowaniami tym bardziej. Mógłby dla Ciebie złapać sarny, młode jelenie, warchlaki, jakiegoś ptaka. Tak, ryś jest według mnie najodpowiedniejszy. Co myślisz? - popatrzał pytająco na Samuela.

Offline

 

#93 2009-07-24 20:59:35

 Samuel Gorwant

Pancermistrz i Instruktor Walk

status grom79
8660942
Call me!
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 139
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Barbita
Praca: Karta
Totem: S=6, W=5, Sz=5, M=4, I=5, U=0
Zwierze: 36%
WWW

Re: Dom Grzmotów

- Skoro tak mówisz. Ja rysia nigdy w życiu nie spotkałem. Nakreśliłbyś mi słowami profil tego stwora? - zapytał gospodarz.
- możesz mówić, ja będę słuchał. - dodał po chwili, gdy zaczął szukać jakiegoś trunku.

Offline

 

#94 2009-07-25 17:28:43

 Lejsu

Treser bestii

3988541
Skąd: Kamienna Góra
Zarejestrowany: 2008-01-31
Posty: 936
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łowca/Tropiciel
Praca: Treser
Totem: Dzik

Re: Dom Grzmotów

Jeszcze omiótł wzrokiem dom krasnoluda, a także jego samego szukającego czegoś w panującym wewnątrz bałaganie.
-Nie widziałeś nigdy rysia !?! - zdziwił się łowca - Więc opiszę Ci po krótce tego zwierza. Jest to ssak lądowy z rodziny kotowatych. Posiada krępe ciało osadzone na długich silnych łapach zakończonych wysuwalnymi pazurami. Bardzo sprawnie wspina się po drzewach i także sprawnie skacze. Co się tyczy jeszcze do polowań to atakuje z zaskoczenia z małych odległości co spowodowane jest tym, że nie jest dobrym biegaczem i szybko się męczy w szybkim biegu. Jednak myśliwym jest doskonałym Podczas polowania potrafi przebyć od siedmiu do nawet dwudziestu kilometrów. I to by było tyle, po krótce.

Ostatnio edytowany przez Lejsu (2009-07-25 17:30:24)

Offline

 

#95 2009-07-25 21:47:43

 Samuel Gorwant

Pancermistrz i Instruktor Walk

status grom79
8660942
Call me!
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 139
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Barbita
Praca: Karta
Totem: S=6, W=5, Sz=5, M=4, I=5, U=0
Zwierze: 36%
WWW

Re: Dom Grzmotów

Podczas gdy Lejsu opisywał zwierzaka, Samuel znalazł w stosie bałaganu, gdyż inaczej nie dało się opisać kupy rzeczy na podłodze, butelkę z winem Mistrza i dwa kieliszki. Nie czekając położył to na chybotliwej stercie rzeczy.
- Wina? A będzie się przywiązywał? Bo na polowania wydaje się dobry. Tylko jakich wielkości dosiąga? - zapytał krasnolud, odkorkowując butlę.

Offline

 

#96 2009-07-26 11:03:03

 Lejsu

Treser bestii

3988541
Skąd: Kamienna Góra
Zarejestrowany: 2008-01-31
Posty: 936
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łowca/Tropiciel
Praca: Treser
Totem: Dzik

Re: Dom Grzmotów

-Tak możesz mi nalać.
Lejsa trochę zdziwiła taka totalna nieznajomość fauny przez Samuela. W innych przypadkach może by się nie dziwił gdyby na przykład proponował mu jakieś mniej znane zwierzę. Ale ryś? Przecież rysie są pospolitymi i znanymi zwierzętami.
-Co do wymarów to długoś razem z ogonem do 170 centymetrów, wysokośc do 75 centymetrów, a masa ciało mniej więcej do 40 kilogramów.

Offline

 

#97 2009-07-26 13:00:58

 Samuel Gorwant

Pancermistrz i Instruktor Walk

status grom79
8660942
Call me!
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 139
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Barbita
Praca: Karta
Totem: S=6, W=5, Sz=5, M=4, I=5, U=0
Zwierze: 36%
WWW

Re: Dom Grzmotów

krasnolud wyczuł zdziwienie łowcy, i szybko pośpieszył z wyjaśnieniami.
- Pamiętaj, że krasnoludy przebywają zwykle w jaskiniach, a rysie nie są tam zbyt znane, jeżeli nie w ogóle. Tam zwierzęta to zazwyczaj są tylko użytkowe, a łowcy znajdują się w posterunkach na zewnątrz. A że ja pochodzę z wnętrza... - Sam zamilkł na chwilę, by skosztować napoju.

Offline

 

#98 2009-07-26 20:40:53

 Lejsu

Treser bestii

3988541
Skąd: Kamienna Góra
Zarejestrowany: 2008-01-31
Posty: 936
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łowca/Tropiciel
Praca: Treser
Totem: Dzik

Re: Dom Grzmotów

Po słowach Samuela łowca zdał sobie sprawę z błęduw swoim toku rozumowania.
-Tak, tak. Masz rację. Nie myślałem o tobie jako o krasnoludzie. Mój błąd. Teraz zdaję sobie sprawę, że nic w tym dziwnego, że nie kojarzysz fauny świata zewnętrznego, jeżeli mogę go tak nazwać. - Lejsu również skosztował wina - Hah! - wykrzyknął - Zakonne, od Mangela! Zawsze poznam ten smak.

Offline

 

#99 2009-07-26 21:06:21

 Samuel Gorwant

Pancermistrz i Instruktor Walk

status grom79
8660942
Call me!
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 139
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Barbita
Praca: Karta
Totem: S=6, W=5, Sz=5, M=4, I=5, U=0
Zwierze: 36%
WWW

Re: Dom Grzmotów

- Przynajmniej jedna osoba. Wszyscy raczej wyróżniają krasnoludów, a przynajmniej tak mówili kurierzy Żelaznogłowych. - powiedział, nim wyraził zachwyt smakiem wina.
- Wspaniałe! Pozazdrościliby tego u Gerberta! - zawołał. Spojrzał jednak po tym na butelkę.
- Szkoda, że nie jestem karczmiennym magiem. Tam to znali ciekawą sztuczkę. Jakimś zaklęciem uzupełniali płyn w butelce kosztem procentów, ale nim uzupełnili do końca, dolewali wódki. Kopa miało niezłego, ale nie to co to. - ponownie skosztował winka.

Offline

 

#100 2009-07-30 08:28:50

 Lejsu

Treser bestii

3988541
Skąd: Kamienna Góra
Zarejestrowany: 2008-01-31
Posty: 936
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łowca/Tropiciel
Praca: Treser
Totem: Dzik

Re: Dom Grzmotów

-Nie! To nie tak jak myślisz. Ja bez najmniejszych problemów wyróżniam krasnoludów od innych ras. Tylko po prostu mówiąc to zapomniałem, że mam do czynienia z jednym z nich. Całe lata nie spotkałem żądnego krasnoluda i cały ten czas obcowałem praktycznie z tylko ludźmi i elfami. I szczerze mówiąć to cieszę się na spotkanie jednym z krasnoludów po tylu latach.
Lejsu jednym haustem opróżnił swoją porcję wina.
-Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem. - dodał po chwili

Offline

 

#101 2009-07-30 12:59:23

 Samuel Gorwant

Pancermistrz i Instruktor Walk

status grom79
8660942
Call me!
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 139
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Barbita
Praca: Karta
Totem: S=6, W=5, Sz=5, M=4, I=5, U=0
Zwierze: 36%
WWW

Re: Dom Grzmotów

- Nie szkodzi. Dolać? - zapytał, podnosząc butelkę. Gdy kielich ponownie się napełnił, całe szczęście że butelka była Mistrza, a więc z pewnymi trikami.
- Propozycje mam. Słowa tylko raz są słyszalne w życiu, nie da się ich dokładnie odtworzyć zwyczajnie. I dlatego, bym się nie okazał wzięty w migla, mógłbyś mi podać, jak dojść do miejsca twego... - przez chwilę szukał odpowiedniego słowa, po czym dodał - zawodu, a Ty byś mi zademonstrował możliwości tego ryśka. Może być? - zapytał krasnolud, wypiwszy kieliszek i dolawszy do niego zawartość butelki.

Offline

 

#102 2009-07-31 08:06:44

 Lejsu

Treser bestii

3988541
Skąd: Kamienna Góra
Zarejestrowany: 2008-01-31
Posty: 936
Punktów :   
Rasa: Człowiek
Profesja: Łowca/Tropiciel
Praca: Treser
Totem: Dzik

Re: Dom Grzmotów

-Nie dzięki - odpowiedział na propozycję dolania wina
Lejsu szczerze ucieszył się na myśl kolejnego zlecenia łowieckiego. Tym bardziej, że w końcu nie chodziło o jastrzębia lub sokoła bo do tej pory było to jego drugie zlecenie na nie ptaka. Pierwszym była czarna pantera dla Madette.
-Moja siedziba znajduje się kawałek od targu na południe. Nie powinienieś mieć problemu z rozpoznaniem tego miejsca. Jak zobaczysz małą chatkę, dwie stodoły to znak, że jesteś na miejscu. - wstał - No to, żeby nie zwlekać to ja już ruszę na poszukiwania i mam nadzieję, że bęziesz już na mnie czekał w moim kompleksie jak wrócę z kotem. Bywaj.
Szybko wyszedł z domu i ruszył w kierunku lasu.

Offline

 

#103 2009-07-31 09:24:14

 Samuel Gorwant

Pancermistrz i Instruktor Walk

status grom79
8660942
Call me!
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 139
Punktów :   
Rasa: Krasnolud
Profesja: Barbita
Praca: Karta
Totem: S=6, W=5, Sz=5, M=4, I=5, U=0
Zwierze: 36%
WWW

Re: Dom Grzmotów

Nim krasnolud się obejrzał, łowca zniknął. Odszedł tak niespodziewanie, że aż dziwne. Przez chwilę nawet zastanawiał się, czy nie rozmawiał z duchem. Krasnolud po odejściu człowieka szybko zdołał ogarnąć co posiada Gerard. Sporo jego rzeczy zgromadziło się z powrotem w sakwie, którą krasnolud zarzucił na ramię. Topór wziął w rękę, po czym ruszył tak oprzyrządowany w stronę którą pobiegł Łowca.

Offline

 

#104 2010-02-12 02:13:15

 Mangel

http://tnij.org/gbnehttp://tnij.org/gb0f

status mangel@aqq.eu
7659312
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-08-26
Posty: 1762
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Dowódca gwardii Avarone
Praca: Mistrz Zakonu
Totem: Gryf
Zwierze: Żywiołak many
WWW

Re: Dom Grzmotów

Dawny dom Gerarda, a obecnie Samuela, jak wszystkie inne, też został okradziony. Tu jednak stało się coś jeszcze... Wyglądało na to, że jakiś złodziejaszek zjadł tu sobie syty obiad i porządnie się wyspał.
Wszędzie walały się resztki jedzenia, łóżko było rozkopane i dość nieświeże, a Samuel przysięgał, że gdy wychodził tego ranka z domu, wszystko było posprzątane i w najlepszym porządku. Mimo dokładnego przeszukania nie udało się znaleźć ani tajemniczego brudasa, ani równie tajemniczych znaków, które ktoś rysował i wyrzeźbił w wielu innych miejscach na ziemiach Zakonu.


http://tnij.org/hdnq

Pamiętaj Guest, anioły widzą wszystko.

Offline

 

#105 2010-03-09 16:18:44

 Arevis

http://www.zakonopedia.boo.pl/medale/Garlic-cloves-32.png

status arevis@aqq.eu
4306295
Zarejestrowany: 2008-12-21
Posty: 510
Punktów :   
Rasa: Anioł
Profesja: Barbita/Najemnik
Praca: Zarządca farmy
Totem: Gryf
Zwierze: Wąż i świnia

Re: Dom Grzmotów

Arevis wszedł spokojnym i miarowym krokiem do domu Gerarda Grzmota. "Zawsze coś mogli pominąć" pomyślał Anioł i rzucił się do przeszukiwania całego domostwa.Miał nadzieję znaleźć coś co może okazać się pomocne. Bardzo prawdopodobne jest, że została tu niewykryta jeszcze jakaś wskazówka. Barbita w pośpiechu otwierał szafki i przerzucał rzeczy znajdujące się w środku. Zajrzał pod łóżko oraz rozejrzał się po suficie. Gdzieś może znajdzie coś cennego.


Sprzedam: Ogromne ilości rozmaitego jedzenia
Kupię: Rozmaite artefakty, talizmany, magiczne przedmioty etc.
Zatrudnię się jako najemnik

(\_/)
(O.o)
(>A<)*
[]RG[]
Copy and paste this Bunny into your signature to help Arghez gain world domination!
http://www.zakonopedia.boo.pl/karta.php?id=40

Offline

 

Pokaż kalendarz! Pokaż listę medyczną! Pokaż tablice ogłoszeń!


przerwynik przerwynik

Zakon rozwija się dzięki pracy Pawła Neściora aka Rudik (skrypter php i CSS), Pauliny Kwidzińskiej aka Reira (grafik i ilustrator), Andre Norton (autorka fantasy, której prace są wykorzystywane do uzupełniania świata), Hajime Kanzakiego (autora anime "Slayers", z którego również czerpiemy część rozwiązań i nazewnictwa) i wielu innych, graczach i zwykłych przyjaciołach, poświęcających swój czas i talent dla rozwoju forum i świata Zakonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Stopka

Reklama Toplisty Wspieramy Zakon w pigułce
Rudik - portfolio TOP50 Gry Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl Napisz do nas
Gra naruto
Mesjasz
narutoogra.pun.pl
Night Moon - Twoja ścieżka fantasy

Wszystko o grze Call of Duty 2
Wszystko o grze warcraft3!
Miecz Prawdy
Najlepsze strony poświęcone RPG, cRPG i Fantasy
Toplista stron o tematyce fantasy rpg itp.
10 Najlepszych Polskich Stron Fantasy
pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB


Racjonalista.pl - sprawdź sam
Wielka Rada


Mistrz: Mangel(Urlop):
7659312
stanmangel@aqq.eu


Mistrzyni: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Zastępca Mistrza: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Spec. ds. nietypowych: Darayawus Shiro:
4050011
standaray@aqq.eu


Dziekan: Sulam:
7506594
stansulam@aqq.eu


Bibliotekarka: Erufaile:
929152
stanerufaile@aqq.eu


Wykładowca Psioniki: Skimrra(Urlop):
6114003
stan adorosa@aqq.eu


Pancermistrz: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Instruktor walk: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Łucznik: Gaspar Grzmot:
8660942
stangrom79@aqq.eu


Rada Mniejsza

Opiekunka Doliny Blasku: Skimrra(Urlop):
6114003
stanadorosa@aqq.eu


Myśliwy: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Ogrodnik: Elian:
828625
stankrystek2165@aqq.eu


Projektant: POSZUKIWANY!:

stan


Arcykapłan: Dark Verreuil:
6990996
stanverreuil@aqq.eu


Dowódca Srebrzystych: Angelus:
4880466
stanrkofan@aqq.eu


Sędzia: Kraght'nar:
849959
Statystyki


Stat24:

Googlebot był ostatnio:

Pagerank:


Nagrody:

Katalog stron

Legenda

Oznaczenia postów Maniera pisania postów Grupy
- stary
- zamknięty
- przyklejony
- przekierowanie
- nowy
- zamknięty nowy
- nowy przyklejony
WIELKIE LITERY - krzyk

Kursywa - teksty pisane (poza biblioteką)

Administratorzy

Moderatorzy

Glejt Ducha

Stolica

Raana

Łańcuch

Podróż

Zwykły tekst - opisy czynności i dialogi Pogrubienie - NPC sterowane przez graczy (krwawniki, etc.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora